UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Чорне море у найближчі дні увійдуть два розвідувальні кораблі НАТО

У Головному штабі ВМФ РФ повідомили, що кораблі мають намір провести радіоелектронну розвідку військових об'єктів Чорноморського флоту.

Два розвідувальні кораблі НАТО - італійський "Елеттра" (Elettra) і французький "Дюпюї-де-Лом" (Dupuy de Lome) - у найближчі дні увійдуть в Чорне море, щоб провести радіоелектронну розвідку військових об'єктів Чорноморського флоту (ЧФ) Росії. Про це повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на джерело у Головному штабі ВМФ Росії.

"Розвідувального корабля військово-морських сил Італії "Елеттра", який планував увійти у Чорне море 8 червня, у морській акваторії поки немає, його прибуття можливе з дня на день. Також очікується повернення у Чорне море у найближчі кілька днів французького розвідувального корабля "Дюпюї-де-Лом", який покинув його тільки в кінці травня", - заявили у Головному штабі ВМФ.

Таким чином, у Чорному морі будуть перебувати чотири кораблі НАТО разом з французьким фрегатом "Сюркуф" (Surcouf) і ракетним крейсером ВМС США "Велла Галф" (Vella Gulf). "Сюркуф" знаходиться у західній частині Чорного моря, а "Велла Галф" стоїть у румунському порту Констанца.

"Політична мета такої присутності - надання моральної підтримки київській владі, практична військова - ведення радіоелектронної розвідки військових об'єктів ЧФ, дислокованих на півострові уздовж берегової лінії, а також важливих адміністративних і стратегічних об'єктів на прибережній території", - повідомило джерело.

ТАКОЖ: У відповідь на балтійські маневри НАТО Росія почала великі військові навчання

Відповідно до Конвенції Монтре, військові кораблі нечорноморських держав не можуть перебувати у Чорному морі понад 21 день. Таким чином, "Велла Галф" має покинути акваторію моря не пізніше вечора 13 червня, а "Сюркуф" може залишатися в регіоні до вечора 18 червня.

Можливе одночасне знаходження у Чорному морі чотирьох військових кораблів країн НАТО підтверджує зроблені раніше генсеком альянсу Андерсом Фогом Расмуссеном заяви про те, що у зв'язку з подіями в Україні НАТО прийняло рішення про збільшення військово-морської присутності у Чорному морі і надання їй постійного характеру.

Водотоннажність розвідувального корабля Elettra 3180 тонн, довжина 93,5 метра, ширина 15,5 метра. Швидкість ходу 17 вузлів. Екіпаж 95 осіб. На борту знаходиться сучасний комплекс розвідувальної апаратури, що включає близько 30 систем збору гідроакустичної і радіотехнічної інформації.

Водотоннажність Dupuy de Lome становить 3600 тонн, довжина 100 метрів, швидкість ходу 16 вузлів. Радіоелектронне обладнання корабля включає в себе дві навігаційні РЛС, станції супутникових систем зв'язку, станцію попередження про радіолокаційне опромінення та ідентифікацію РЛС, комплекси радіо- і радіотехнічної розвідки. Апаратура дозволяє виявляти і проводити технічний аналіз випромінювань різних РЛС і перехоплювати та прослуховувати сигнали різних систем зв'язку, включаючи супутникові. !zn

Читайте також:

Міноборони Росії пояснило стягання військової техніки до кордонів України навчаннями

Штати знали про плани Путіна ще за тиждень до подій в Криму

Канада вислала російських військовослужбовців