UA / RU
Підтримати ZN.ua

У чому особливість систем Patriot: основні характеристики ЗРК

Не кожна модифікація ЗРК може бути ефективною проти балістичних ракет.

Зенітно-ракетний комплекс Patriot одна із найбажаніших систем, яку б хотіла отримати Україна. Він був розроблений насамперед як протиповітряний комплекс, а його новітні модифікації можуть збивати не лише літаки та крилаті ракети,  а в тому числі і балістичні снаряди.

Назва Patriot є абревіатурою і розшифровується як Phased Array Tracking Radar to Intercept on Target (Радар стеження з фазованою решіткою для перехоплення цілі).

Основними перевагами цього комплексу є висока швидкість приведення в бойову готовність, здатність вести вогонь по кількох цілях одночасно, висока маневровість і завадостійкість.

Одну батарею системи Patriot можна розгорнути менше ніж за годину. Усі частини комплексу — радіолокаційна установка, керувальний пост, антенна група, електроенергетична установка та пускові установки —  пересуваються на вантажівках або причепах. В одну батарею Patriot може входити до 8 пускових установок.

Одна пускова установка Patriot PAC-3 розрахована на 4 ракети MIM-104 різних типів, GEM-T (ракети з удосконаленим наведенням) або ж 16 ракет ERINT (ракети-перехоплювачі збільшеної дальності).

ЗРК Patriot та ракети MIM-104

Зенітно-ракетний комплекс Patriot надійшов на озброєння США у 1982 році. Його вперше застосували у 1991 році під час війни у Перській затоці. Тоді Patriot активно використовувався як протиракетний, а не протиповітряний ЗРК проти іракських ракет. Основою були ракети MIM-104.

Основні характеристики ракет MIM-104 Patriot:

ППО Patriot РАС-3

Паралельно системи Patriot і ракети-перехоплювачі, які застосовуються в ньому, були оптимізовані для захисту від тактичних балістичних ракет. Згідно з характеристиками виробника, найновіша система Patriot може вражати балістичні ракети на висоті 20 км. Основою є ракети MIM-109.

Ще одна особливість останньої модифікації Patriot - це влучання ракети-перехоплювача безпосередньо в ціль, а не підрив поряд з нею.

Основні характеристики ракет MIM-109 для  Patriot:

Читайте також: Пентагон підтвердив плани надіслати Україні ППО Patriot – «Голос Америки»

Як заявляли раніше в Збройних силах України, системи ППО Patriot можуть інтегруватись в єдину систему стеження разом із наявними в Україні системами ППО NASAMS та IRIS-T, що посилює їхню ефективність під час роботи.

Водночас Україні для посилення ППО вкрай важливо отримати саме комплекси Patriot, адже вони здатні збивати цілі на великій відстані. До того ж кілька одиниць таких систем дозволили б закрити доволі велику територію.

Наразі Німеччина проводить переговори з союзниками щодо спрямування комплексів протиповітряної оборони Patriot, передача яких планувалася Польщі, безпосередньо в Україну у відповідь на прохання Варшави