Бургаський окружний суд дозволив екстрадицію в Україну фігуранта справи про вбивство активістки Катерини Гандзюк Олексія Левіна. Справу про екстрадицію було розглянуто у БП, оскільки він перебував в ув'язненні у Бургасі, повідомляє видання "Мост".
Вказується, що Левін і його адвокат намагалися затримати екстрадицію, зокрема, вони заявляли про погані умови утримання під вартою в Україні. Як зазначається на сайті генпрокуратури Болгарії, фігурант справи заявляв про те, що в Україні його нібито помістять в секретну в'язницю, де застосують силові методи.
Однак прокурор Георгій Чиньов зазначив, що немає підстав для відстрочки видачі громадянина України. Суддя Катя Георгієва відхилила доводи захисту як необґрунтовані.
Левін може протягом 10 днів після цього рішення подати апеляцію.
Олексій Левін був оголошений в розшук у січні минулого року, з поля зору правоохоронних органів він зник у серпні 2018 року. 24 січня 2020 року підозрюваного затримали в Болгарії, місцевий суд заарештував його на 40 діб.
Як повідомило ZN.UA джерело в СБУ, терміни екстрадиції можуть варіюватися від 30-40 днів, якщо буде отримано згоду на спрощену процедуру, до невизначеного терміну, що вкрай небажано.
Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.
На даний момент реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Торбіну. Співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права застави. Пізніше Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. Коли термін минув, прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У січні 2020 року Павловського знову затримали і пред'явили йому підозру у створенні ОЗУ. Суд повторно помістив його під варту.
Про боротьбу родичів убитої активістки за справедливість читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Віктор Гандзюк. Смерть, задвинута в стіл президента".