UA / RU
Підтримати ZN.ua

У більшості держав Шенгену українцям стали набагато частіше відмовляти у видачі віз - ЗМІ

Частина Європи, очевидно, боїться напливу мігрантів з України.

Більшість країн Шенгену в 2014-му суттєво збільшили кількість відмов громадянам України у видачі віз, пише "Європейська правда".

Видання зазначає, що 16 з 22 держав цієї зони, які мають консульства в Україні, збільшили частоту відмов. При цьому у 12 з них - зростання більш ніж на третину, а в п'яти - більш ніж в два рази.

"Це нечуваний ріст і неймовірно високі показники. Вони служать найкращою ілюстрацією того, хто в Європі насправді боїться українських мігрантів. Найімовірніше, саме ці держави будуть блокувати згоду ЄС на безвізовий режим під час травневого саміту", - йдеться в статті.

Йдеться насамперед про Фінляндію (зростання у 3,3 раза), Швейцарію (2,8 раза), Іспанію (2,6 раза), Португалію (2,2 рази) і Греції (2,1 рази).

При цьому за абсолютними показниками (відсотку відмов від поданих заяв) лідерами стали Бельгія (9,54%), Швеція (4,57%), Швейцарія (4,56%), Фінляндія (4,55%), Нідерланди (4,28%). "Цікаво, що всього рік тому Фінляндія входила в перелік прихильно розташованих до українців держав, з дуже невеликим рівнем відмов", - йдеться в статті.

Читайте також: Депутати найбільших груп ЄП просять для України безвізовий режим з ЄС

У той же час "покращили" статистику Латвія і Литва, а також Словенія, Естонія і Польща. Також зменшилася кількість відмов у консульства Німеччини, яке традиційно вважалося одним з найжорсткіших до українців, хоча в 2014 році у нього все ще високий показник - 4,91%.

Серед інших позитивних тенденцій "ЄП" відзначає відхід від практики видачі українцям одноразових віз: у 2014 году усі країни Шенгену збільшили відсоток виданих багаторазових віз, їх частка від загальної кількості становила 52,4% проти 39,0% роком раніше.

Наголошується також, що в минулому році, вперше за останнє десятиліття, кількість звернень за шенгенськими візами зменшилася з 1 млн 587 тис. звернень до 1 млн 387 тис. Таким чином, Україна втратила друге місце серед країн, громадяни яких найбільше подаються на шенген", вперше поступившись Китаю.

Раніше ЗМІ писали, що шенгенські консульства деяких країн ЄС почали приділяти особливу увагу припиненню практики, коли одержувачі віз скасовують бронь в готелі.

Європейська правда