Комітет державної безпеки Білорусі підтвердив затримання керівника українського підприємства ПАТ "Завод обважнювачів" Андрія Скиби в рамках "боротьби з корупцією та економічними злочинами". Затриманого українця підозрюють у нібито даванні хабара у розмірі $ 2800.
"КДБ Республіки Білорусь в рамках боротьби з корупцією та економічними злочинами на гарячому при отриманні хабара у розмірі 2800 доларів США від голови правління ПАТ "Завод обважнювачів" (Україна) громадянина України Скиби А. С. затримано головного металурга ВАТ "Мінський тракторний завод" Карася А. Н. В якості посередника при отриманні хабара виступав син затриманого Карась А. А.", - йдеться у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті відомства.
Крім того, в отриманні хабара від "комерційних структур" спецслужби Білорусі підозрюють начальника управління матеріально-технічного забезпечення ВАТ "Мінський тракторний завод" . "Задокументовано факт" отримання ним $ 1700 неправомірної вигоди.
"Усього встановлено понад 20 фактів корупційної діяльності посадових осіб ВАТ "Мінський тракторний завод" на загальну суму понад 40 тисяч доларів США", - додали у КДБ.
Проти українця порушено кримінальну справу за ч. 2 статті 431 ("давання хабара") КК Білорусі. Співробітникам ВАТ "Мінський тракторний завод" інкримінована стаття 430 ("одержання хабара").
"Усі фігуранти корупційних схем затримані. Стосовно них застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою", - резюмується у повідомленні спецслужб Білорусі.
Нагадаємо, 17 листопада голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін повідомили про затримання власкора "Українського радіо" Павла Шаройка в Білорусі.
Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за обвинуваченням у "створенні в республіці агентурної мережі".
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про те, що небезпека для громадян України існує не лише на території Росії, але може чатувати і в Білорусі.
"Давайте чесно скажемо – після того, як Павло Гриб зник з території Білорусі, ми повинні говорити про небезпеку перебування наших громадян не лише на російській території", - сказав Клімкін.