UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Білорусі продовжили терміни перевірки бойової готовності військ

Президент Зеленський не відкидає ймовірного ризику повторного нападу з Білорусі.

У Білорусі продовжили терміни перевірки бойової готовності Збройних сил до 11 червня, а військові комісаріати Гомельської області уточнюють військові дані резервістів, повідомив під час брифінгу у понеділок, 6 червня, речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник.

«Українська розвідка нам повідомляє про продовження термінів перевірки бойової готовності Збройних сил цієї країни до 11 червня. Раніше планувалося до 4-го. У межах підготовки до зборів із військовозобов'язаними територіальної оборони Білорусі з 22 червня до 16 липня військові комісаріати Гомельської області уточнюють військові дані резервістів», - зазначив він.

На ділянці українсько-російського кордону у Брянській та Курській областях противник також утримує підрозділи військ, побоюючись штурму з боку України.

«Зокрема в районі населеного пункту Тьоткіного, Курська область, перебувають військовослужбовці зі складу 76 десантно-штурмової дивізії повітряно-десантних військ. У районі міжнародного автомобільного пункту пропуску Нові Юрковичі, Брянська область, Росія, триває інженерно-фортифікаційне обладнання позицій», - повідомив спікер Міноборони.

Водночас президент України Володимир Зеленський під час спілкування із журналістами в понеділок оцінив ризики повторного вторгнення з боку Білорусі як мінімальні, але зазначив, що Україна прораховує всі можливі сценарії.

«Ми готуємося до всіх ризиків вторгнення, але поки наші аналітики, експерти, не бачать реальних ризиків повторного вторгнення з Білорусі», - сказав він.

Читайте також: У Білорусі обмежують в'їзд та перебування у районах біля українського кордону

Раніше Генштаб ЗСУ повідомив, що армія Білорусі переоснащує своїх військових сучасними зразками озброєння та техніки. Також у Білорусі зняли зі зберігання танки та бойові машини піхоти, які можуть передати російським війська.

Нагадаємо, що вторгнення російських військ з Білорусі у лютому відбулось після так званих "спільних навчань" російських військ на території цієї держави.