UA / RU
Підтримати ZN.ua

У батальйоні "Січ" підтвердили, що підозрюваний у вбивстві нацгвардійця є їхнім бійцем

Командир батальйону підкреслив, що не знає звідки у їх бійця з'явилася граната.

Командир добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Січ" Олександр Писаренко повідомив, що затриманий за підозрою у вбивстві військовослужбовця Нацгвардії, є членом їх батальйону і на даний момент перебуває у відпустці.

Писаренко зазначив, що членам батальйону заборонено вивозити зброю із зони АТО, тому він не знає звідки у їх бійця з'явилася граната. Проте журналісти помітили кілька гранат на базі батальйону в Межигір'ї.

Олександр Писаренко підкреслив, що всі члени батальйону "Січ" є безпартійними, так як він є підрозділом МВС. Проте журналісти повідомляють про наявність символіки ВО "Свободи" на базі батальйону.

Читайте також: Пентагон готується направити в Україну радіолокаційну станцію - ЗМІ

Нагадаємо, 31 серпня Рада попередньо схвалила законопроект щодо децентралізації в Україні, який, крім іншого, дає широке місцеве самоврядування в Донбасі. Після цього під Радою почалися заворушення, в ході яких в правоохоронців кинули бойову гранату.

Після зіткнень під Радою щонайменше 122 людини були госпіталізовані, більшість з яких - силовики, один боєць Нацгвардії загинув, заявив глава МВС Арсен Аваков.

Аваков також зазначив, що затримано було 30 чоловік, у тому числі провокатор, який кинув гранатув правоохоронців під Радою.

Крім того, міністр МВС безпосередньо звинуватив "свободівців" у вибуху бойової гранати під Радою та провокаціях, назвавши їх справжніми "злочинцями". У самій "Свободі" стверджують, що силовики "першими застосували силу до протестувальників", а влада провокує патріотів", тому вся відповідальність за "теракт" у Раді лежить на них.

Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".