UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Балтійськом та Чорноморському регіонах визнали суддів КС РФ відповідальними за анексію Криму

Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів підписала відповідну декларацію про притягнення їх до відповідальності.

Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) узгодила спільну позицію з питання притягнення суддів КС РФ до відповідальності за створення передумов для анексії Криму, повідомляє "Українська правда".

BBCJ у цій декларації підтверджує спільну Батумську резолюцію, у якій судді КС РФ звинувачуються у створенні передумов для анексії Криму.

"Не існує більш дискримінаційного рішення, ніж використання Конституційного правосуддя для внутрішньої легалізації серйозних порушень міжнародного права", - наголошує Асоціація та підкреслює, що необхідною передумовою для забезпечення міжнародного миру і безпеки та запобігання міжнародним злочинам є невідворотність відповідальності за агресію.

У декларації також підкреслюється, що BBCJ проінформована, що 6 березня 2018 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти суддів Конституційного Суду РФ за їх участь у здійсненні агресії проти України.

Також у документі зазначається про Постанову парламенту Грузії про грубе порушення прав людини на окупованих РФ територіях Абхазії та Південної Осетії.

Крім цього, Асоціація взяла до уваги рішення парламенту Молдови про відкликання російських військових сил з території країни.

На основі принципів, проголошених у Декларації про створення BBCJ, наголошується, що окупація РФ територій України, Грузії і Молдови є серйозним порушенням міжнародного права та актом агресії, який неодноразово засуджували Генасамблея ООН та ПАРЄ.

"BBCJ підтримує позицію України, Молдови та Грузії щодо засудження агресії РФ та порушення прав людини на окупованих територіях", - йдеться у заяві.

Вісім міністрів закордонних справ написали статтю до річниці анексіії Криму, у якій заявили про те, що не визнають претензії Росії на півострів і продовжують засуджувати незаконну його анексію, йдеться в статті "Чотири роки потому - але ми не забудемо незаконно окупований Крим".

15 березня відбулося відкрите засідання РБ ООН за формулою Appia, присвячене проблематиці тимчасової окупації Криму. Засідання було скликане делегаціями Швеції, Великобританії, Нідерландів, Польщі та США за ініціативою України.

Україна в Раді Безпеки ООН закликала посилити міжнародні санкції проти Росії через ситуацію в анексованому Криму.

Більшість країн-учасниць РБ ООН відзначили незаконність дій Росії в Криму й висловили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.