Керівництво Національного антикорупційного бюро продемонструвало зразки екіпіровки бійців Управління спецоперацій НАБУ. Інформація про це опублікована на офіційному сайті відомства.
У відповідь на запити журналістів в Бюро продемонстрували зразки форменого одягу, взуття, засобів індивідуального захисту та іншого спорядження.
"В одній з груп соціальної мережі Facebook, а потім і в ЗМІ, був поширений перелік витрат на закупівлю спецодягу, який нібито призначений для детективів НАБУ. Хочу підкреслити, що одяг і взуття, про які йде мова, були придбані для працівників Управління спеціальних операцій. Я категорично не згоден з оцінками деяких користувачів соціальних мереж, уніформу для спецназівців можна було б купити дешевше. Національне антикорупційне бюро України - єдине бюро в світі, яке має в своєму штаті спеціальний підрозділ, створений для затримання підозрюваних у вчиненні корупційних правопорушень, для захисту свідків та працівників НАБУ. Щоб виконувати ці функції, спецназівець повинен бути готовий до будь-яких погодних умов. Тому для нас дуже важливо було закупити якісну одяг і взуття", − пояснив директор НАБУ Артем Ситник.
Заступник Ситника Анатолій Новак уточнив, що бюро обрало продукцію компанії "5.11", яка, за його словами, демонструє непоганий баланс ціни і якості. Вартість екіпірування одного бійця склала 54 тисячі 774 гривні.
"Нагадую, що середня зарплата працівника рядового складу Управління спецоперацій становить 5 500 грн. Переконаний, хлопці заслуговують на гідні умови праці та належне матеріальне забезпечення", − підсумував Новак.
Нагадаємо, 16 грудня детективи НАБУ разом з працівниками Служби безпеки України та Генеральної прокуратури затримали за отримання хабара суддю Сєвєродонецького міського суду.
Системна боротьба з корупцією є одним з вимог західних партнерів України.
В Україні створюються нові правоохоронні органи, метою яких є боротьба з топ-корупцією: Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
7 грудня голова Генеральної прокуратури України Віктор Шокін призначив Володимира Кривенка заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
1 грудня повідомлялося, що зарплата антикорупційних прокурорів складатиме 30 тисяч гривень.
30 листопада повідомлялося, що антикорупційним прокурором було призначено Назара Холодницького.
27 листопада комісія вибрала двох кандидатів на посаду антикорупційного прокурора. Остаточне рішення повинен був прийняти генпрокурор Віктор Шокін.
22 вересня Шокін схвалив створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.