UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 60 містах світу українська діаспора провела акції на підтримку Євромайдану

Українська діаспора вшанувала пам'ять загиблих активістів у Києві.

Від Сеула до Токіо, від Калінінграда до Тбілісі, а також традиційно у США і країнах ЄС українці провели понад 60 акцій солідарності з 3 і віддали данину пам'яті загиблих під час зіткнень у Києві.

Українці за кордоном продемонстрували мало не найбільшу згуртованість за всю історію діаспори. Зокрема, в Канаді українці солідаризувалися щонайменше у семи містах - Оттаві, Манітобі, Монреалі, Ванкувері, Вінніпегу, Едмонтоні і Торонто. В Едмонтоні українці провели свій Автомайдан.

У США українська діаспора організувала мітинги солідарності щонайменше у 18 містах - в Атланті, Ралі, Остіні, Бостоні, Клівленді, Колумбусі, Х'юстоні, Сіетлі, Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Нешвіллі, Філадельфії, Нью-Йорку, Карнегі, Пітсбургу, Міннеаполісі, Вашингтоні та Чикаго. Кілька з цих протестів потрапили в новини на місцевих телеканалах.

Близько 300 осіб, переважно українці, які живуть і навчаються у Відні, організувалися через соцмережі і взяли участь в "Українському поступі". З цією метою в австрійській столиці спеціально перекрили так званий Ринг - найбільшу кільцеву вулицю в центрі Відня.

На масштабну зустріч у Барселоні зібралися сотні людей, серед яких і корінні іспанці, і українські іммігранти. Скорботу за загиблими і підтримку протестувальникам висловили і жителі Валенсії.

Акція на підтримку українців пройшла у столиці Південної Кореї, де біля Посольства України було влаштовано невеликий меморіал за загиблими.

Також біля імпровізованого меморіалу вшанували пам'ять людей, загиблих в Києві, і жителі Сан-Паулу. А от українська діаспора у Сіднеї, незважаючи на те, що 26 січня - Національний день Австралії, назвала його жалобним днем. На поминальну службу зібралися десятки людей.

Понад 700 українців вчора зібралося на центральній площі Лісабона - площі Комерції, щоб звернути увагу португальського суспільства на події в Україні. Також українці вшанували пам'ять загиблих щонайменше в п'яти містах Німеччини - Берліні, Нюрнберзі, Франкфурті-на-Майні, Кельні і Кілі.

"Раніше не можна було уявити, щоб у центрі Європи лунали постріли, люди вмирали, їх викрадали і катували. Люди, відповідальні за це, сидять в уряді, який більше не може існувати і який повністю втратила свою легітимність і вже безліч разів тонув у брехні", - пишуть ініціатори акції в Кельні.

У Празі відбулася жалобна хода "Стоп диктатурі в Україні".

У Франції до акцій долучилися Париж і Ліль, в Італії Євромайдани відбулися в Римі, Венеції та Болоньї. У Ризі українці влаштували пікет біля монумента Свободи, де вшанували пам'ять загиблих квітами і свічками. У Женеві українці пікетували штаб-квартиру ООН. Мітинги провели також українці Осло, Копенгагена, Афін, Бухареста, Будапешта, Кракова, Любліна.

За останні дні кілька акцій солідарності пройшли у Грузії. Зокрема, як інформує журналіст Олег Панфілов, підтримали українців у Зугдіді, Ахалцисі, Батумі, Телаві, Кутаїсі та Руставі. А у Тбілісі активісти зібрали Автомайдан. Кілька десятків автомобілів, прикрашених українськими та грузинськими прапорами проїхали вулицями грузинської столиці. Зустрічні автомобілі вітали їх сигналами, підтримуючи акцію.

Мітинг на підтримку київського Майдану пройшов у Калінінграді. Як інформує користувач trunov-dmitry, на так звану "вахту солідарності з Майданом" вийшли два десятки жителів західного регіону Росії. Понад годину вони спілкувалися з людьми на вулиці. Напередодні мітингу активістів ображали і погрожували їм в Інтернеті, однак акція пройшла мирно. Мітингувальники тримали в руках транспаранти з написами "Банду геть!", "Росія, встань із колін", "Смерть тиранам, мир хатам - війна палацам", "Янукович - іди геть". Частина пішоходів вигукувала демонстрантам фрази про бандерівців і фашистів, дехто зупинявся для спокійної розмови.

Віддали данину пам'яті загиблим і в Японії. У Токіо українці принесли на акцію фотографії загиблих, символіку, плакати японською мовою, висловившись проти диктатури та державного терору в Україні.

Нагадаємо, що відразу після повідомлень про першу жертву на 3 у діаспорі по всьому світу почали активно виходити на вулиці. А інтелектуали написали лист-звернення до українців. !zn