UA / RU
Підтримати ZN.ua

У 2019 році Брюссель чекає від Києва низку реформ - Deutsche Welle

Євросоюз впевнений у продовженні процесу реформ після виборів президента України, так як з 2014 року країна дуже змінилася.

Увесь 2018 рік Брюссель говорив Києву, що вибори-2019 не повинні стати кінцем реформ в Україні; а перед засіданням Ради Європейського союзу ряд його країн-членів запропонували для обговорення неофіційний документ, озаглавлений "Утримати Україну на європейському шляху", у якому зазначається, що вибори стануть для України серйозним випробуванням, передає Deutsche Welle.

"Ми дійсно віримо, що успішний процес реформ, що приносить процвітання, ефективне державне управління, верховенство права та міцну демократію, - це найкраща відповідь України на зусилля Росії по дестабілізації та на її агресію", - йдеться у документі, наявному у розпорядженні видання.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні на прес-конференції за підсумками Ради заявила, що впевнена у продовженні реформ після виборів, так як з 2014 року Україна сильно змінилася, і заявила, що ЄС не надає ніяких переваг тим чи іншим кандидатам.

"Я вірю, що тренд на реформи продовжиться під час цьогорічних виборів та, вочевидь, після цього, тому що це відповідає вимогам громадян України... Якими б не були результати виборів, ми продовжимо співпрацювати з державними органами, з людьми в країні", - підкреслила вона.

Крім цього, одне з джерел серед чиновництва ЄС пояснило виданню, виконання яких саме реформ у Брюсселі очікують від Києва у поточному році. Зокрема, має бути завершено створення Вищого антикорупційного суду - планується, що в 2019 році він вже почне виносити рішення. Також у ЄС очікують від України прогресу в реформуванні енергетичного сектора. В останньому питанні джерело окремо виділило поділ "Нафтогазу", тобто створення незалежного оператора газотранспортної системи, як це передбачає право ЄС.

При цьому джерело зазначило, що Європейський союз відправив Україні "чіткий сигнал підтримки" - проте у тому випадку, якщо українська влада сповільнить або зупинить процес реформ, підтримка стане "проблематичною".

Раніше спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер визначив ключові реформи, необхідні Україні для збереження підтримки Сполученими Штатами і західними партнерами.

Докладніше про найважливіші кроки щодо реформування оборонної сфери, Збройних сил та Служби безпеки України читайте у матеріалах Юрія Бутусова "Армія-2019: 5 життєво важливих змін", Віктора Трепака "СБУ-2019: 5 життєво важливих змін" та Дмитра Менделєєва "ОПК-2019: п'ять життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Докладніше про найважливіші кроки для ефективної антикорупційної реформи читайте у статті Олександра Лємєнова "Антикорупційна система-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".