В Міністерстві охорони здоров'я досі не назвали дати, коли б українці могли планували відпочинок за кордоном. Очільник відомства Максим Степанов на останньому брифінгу зазначив, що це залежиться не лише від України, але й від зняття обмежень в інших країнах світу.
"Для того, щоб щось планувати, рішення виключно України недостатньо. Для цього потрібні відновлення авіасполучення, можливість поїхати в якості туриста в ту чи іншу країну і рішення цієї країни відповідно. Я хотів би підкреслити, що підвищення захворюваності ми спостерігаємо не тільки в Україні, але і в інших країнах - і в Німеччині, і в інших європейських країнах. Тому про планування ми зможемо говорити після рішення тих чи інших країн", - сказав міністр.
Попри це, очільник МОЗ нагадав про умови в'їзду на територію України іноземців з країн, які будуть поділені на "червоні" та "зелені" зони.
"Якщо говорити взагалі про перетин кордону, про відновлення міжнародного сполучення, яке на сьогодні заплановане з 15 червня, то ми розглядаємо разом з Міністерством інфраструктури - це робити "червону зону" і "зелену зону" для країн, з якими у нас буде відновлене сполучення. Червона зона - країни, де епідеміологічна ситуація гірша, ніж в Україні, зелена - країни, де вона краща. В залежності від цього і будуть пропонуватися дії з особою, яка прибуває. Зелена зона не передбачає обсервації чи самоізоляції, червона - передбачатиме" , - сказав Степанов.
Наразі в МОЗ вирішують питання проходження тесту на коронавірус людей, які прибувають з-за кодрону, а також наявності в іноземців страхового полісу.
Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що авіаперельоти будуть відновлені в два етапи. Зокрема, 5 червня повинні були відновити внутрішнє повідомлення, 15 червня - зовнішнє.
Україна закрила свої кордони в березні в рамках карантинних обмежень, введених через пандемію коронавірусу.
В'їзд в країни Шенгенської зони, а також в Євросоюз для іноземців обмежили в середині березня. Перетинати кордон ЄС дозволено тільки тим з них, хто має строкову причину (наприклад, похорон або повістка в суд), вид на проживання або довгострокову візу.