Туреччина заборонила суднам з анексованого Криму заходити до турецьких портів, повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган на своїй сторінці в Facebook.
За її словами, за результатами візиту глави Генпрокуратури Юрія Луценка в Анкару 6 жовтня керівництво Палати судноплавства Туреччини направило своїм морським перевізникам і керівництву портів лист з вимогою "вжити заходів з урахуванням зовнішньої політики нашої країни, пов'язаної з обмеженнями, накладеними на заходження суден до портів Криму".
"Турецьким портам, морським агентам, операторам і судновласникам офіційно повідомляється про те, що "судна, які прибувають з Криму і його портів, не пропускаються в Туреччину, а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається", - цитує Сарган зазначений лист.
Повідомляється також, що у Туреччині вводиться жорстка система контролю суден. Керівництво портів зобов'язують вимагати від суден докази того, що останньою точкою їх відправлення не був кримський порт і вони не направляються у Крим. Тим часом порти не мають права оформляти мита, портові і торгові документи, що мають на собі позначку "Крим".
Причини цих заходів пояснюються наслідком поширеної практики, коли судна-порушники масово надають турецьким морським і портовим органам неправдиву інформацію щодо портів призначення.
За словами прес-секретаря, нові правила поширюються на всі без винятку судна, незважаючи на їх власників, прапори країн і завантаженість.
Сарган також нагадала, що наприкінці вересня генпрокурор провів ряд офіційних зустрічей у міністерстві юстиції Туреччини і з головним прокурором Анкари. У ході зустрічей сторони обговорювали співпрацю щодо запобігання постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв'язки з окупованим Кримом.
Як повідомлялося, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган прибув до Києва, де зустрівся з президентом України Петром Порошенком.
За підсумками переговорів глав держав, а також засідання Стратегічної Ради високого рівня України та Туреччини було підписано План дій щодо розвитку двосторонніх відносин між країнами на 2017-2019 роки, а також пакет міжурядових угод про співробітництво в економічній сфері, захисті інвестицій та уникненні подвійного оподаткування.