UA / RU
Підтримати ZN.ua

Труханов назвав брехнею журналістське розслідування щодо його офшорів та нерухомості

Мер Одеси назвав розслідування журналістів типовим гучним передвиборчим обвинуваченням.

Мер Одеси Геннадій Труханов назвав брехнею розслідування журналістів ВВС про наявність у нього житла у Лондоні та інформацію щодо наявності офшорних рахунків, свою точку зору одеський градоначальник висловив на брифінгу 25 квітня, передає "Думська".

"Це все брехня. Безапеляційні заяви окремих журналістів. Грамотні люди розуміють, що це і для чого роблять. Протягом вже тривалого часу виникають дуже гучні звинувачення на мою адресу, які в підсумку нічим не підтверджуються. Спливає таке перед виборами, сесією. Сумно за журналістів, які це роблять", - зазначив Труханов.

Нагадаємо, мер Одеси Геннадій Труханов в 1990-х роках був членом злочинного угруповання, яка складалася з одеситів і орудувала в Європі, повідомляє BBC. Автори розслідування, яке ґрунтується, в тому числі на "райських документах", стверджують, що крім Труханового в ОЗГ входили Олександр Ангерт, раніше судимий за вбивство, і Микола Фомічов. Діяльність угруповання була пов'язана з Одеським портом та махінаціями з нафтопродуктами. Труханів, згідно з даними журналістського розслідування, навчав інших членів групи прийомам рукопашного бою і навичкам поводження з вогнепальною зброєю.

Ім'я Труханового вже спливало у зв'язку з корупційним скандалом в Одесі. 14 лютого в аеропорту "Бориспіль" співробітники Державної прикордонної служби затримали і передали детективам Національного антикорупційного бюро мера Одеси Геннадія Труханова та його першого заступника Павла Вугельмана, які повернулися до України з Польщі та Ізраїлю відповідно.

15 лютого Соломянський суд Києва відпустив мера Одеси Геннадія Труханова на поруки народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Дмитра Голубова.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура наполягала на арешті Труханова з альтернативою внесення 50 млн гривень застави. Сума застави для його заступника Павла Вугельмана, на думку САП, мала скласти 30 млн, а для інших підозрюваних – по 10 млн гривень.

Напередодні НАБУ повідомило про підозру їм обом, а також директору Департаменту комунальної власності Олексієві Спектору, голові постійної комісії з питань комунальної власності Василеві Шкрябаю, ще одній посадовій особі та двом представникам комерційних компаній у рамках справи заводу "Краян".

Детальніше про справу одеського градоначальника читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц - бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".