UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трудові відносини: чи можна звільнити працівника після відпустки за свій кошт

Роз'яснення дала юристка.

В Україні трудові відносини між роботодавцем та працівником регулюються відповідним законодавством. Через війну, яку розв'язала Росія, деякі працівники змушені знаходитися у неоплачуваній відпустці, оскільки не можуть вести трудову діяльність. Юристка Галина Токмач на порталі b2bconsult розповіла, чи може роботодавець звільнити працівника за згодою сторін, якщо він з початку війни знаходиться в неоплачуваній відпустці.

Читайте також: Працевлаштування переселенців: чи може роботодавець вимагати довідку ВПО

Токмач пояснила, що працівник подає заяву, в якій просить звільнити його за угодою сторін останнім днем відпустки без збереження заробітної плати або такого-то числа, якщо він бажає звільнитися раніше (до закінчення строку відпустки).

Роботодавець на підставі цієї заяви видає відповідний наказ та проводить з працівником розрахунки.

Юристка також пояснила, чи має роботодавець виплатити працівнику компенсацію за невикористані відпустки.

«Абзацом шостим частини першої статті 12 закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» встановлено, що у разі звільнення працівника у період дії воєнного стану йому виплачується грошова компенсація відповідно до статті 24 Закону України «Про відпустки», – скала юристка.

За словами експертки, у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Нагадаємо, у яких випадках трудовий договір може бути розірваний з ініціативи роботодавця.