UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три чверті виборців Януковича, як і раніше хочуть "другу державну"

Найбільше прихильників офіційної двомовності серед мешканців Донбасу (85%), Півдня (69%) та Сходу України (57%).

Надання російській мові статусу державної підтримують 43% громадян. Разом з тим, половина (51%) виступають проти цього. Ще 5% - не визначилися. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Найбільше прихильників другої державної мови серед виборців чинного президента України Віктора Януковича (72%) і лідера КПУ Петра Симоненка (75%).

Серед прихильників лідерів опозиції підтримка російської мови значно менша. Хочуть надати їй статус другої державної 26% виборців Віталія Кличка, 17% - Юлії Тимошенко, 10% - Арсенія Яценюка і 9% - Олега Тягнибока.

Соціологи відзначають, що в 2009 році кількість прихильників двомовності переважала над кількістю супротивників, в 2010-2011 роках їх кількість зрівнялася, а вже з середини 2012 року кількість противників двомовності стабільно вища (51-52%).

Серед найбільших прихильників двомовності жителі Донбасу (85%), Півдня (69%) та Сходу (57%).

Опитування проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" 26 вересня - 6 жовтня 2013 року серед 2000 респондентів по всій Україні. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%. !zn

Читайте також:

Саакашвілі порадив українцям відмовитися від російської мови: Це вибір вашого майбутнього

Серед російськомовних підтримка незалежності України вдвічі менша, ніж в цілому по країні

Етнічні росіяни вдвічі менше підтримують незалежність України, ніж українці

Майже 70% прихильників Партії регіонів хочуть до Митного союзу з Росією