UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три чверті українських заробітчан виїжджали за кордон на сезонні роботи

Майже половина українських заробітчан займалися за кордоном будівництвом.

Серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, більшість (77%) виїжджали на сезонні роботи, тільки 15% працювали на постійній основі, 7% - мали інший тип робіт, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Третина опитаних працювали за кордоном у цьому році, чверть - у минулому році, в той же час, кожен п'ятий - 5 років тому. Майже третина (31%) перебували на роботі за кордоном близько півроку, 21% - кілька місяців, 15% - більше року, по 14% - до року або кілька років, 5% - не дали відповіді на це питання.

Серед тих, хто працював в країнах ЄС, дещо більше працюють на постійній основі, ніж серед тих, хто працював на Росії. Також на постійній роботі працювало більше жінок і респондентів з вищою освітою.

Соціологічна група "Рейтинг"

Серед тих, хто працював за кордоном, майже половина працювали в сфері будівництва та ремонту (43%), вдвічі менше (23%) - на сільськогосподарських роботах, 10% - роботах по дому, по 3% мали досвід роботи в IT, догляд за дітьми, ресторанному бізнесі (кухарі, офіціанти, прибирання). По 2% працювали в готельному бізнесі, офісними працівниками, медичним персоналом. По 1% заявили, що працювали прибиральниками і в сфері послуг (перукарі, масажисти, майстри).

Соціологічна група "Рейтинг"

Більшість тих, хто працював у сфері будівництва працювали на Росії, тоді як у країнах ЄС працювали більше на сільськогосподарських роботах та у сфері роботи з дому.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" було проведено серед 436 респондентів, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 5%.

Нагадаємо, що за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", серед українських громадян, які працювали за кордоном протягом останніх п'яти років, найбільше виїжджали на роботу до Польщі - 36%, на другому місці Росія (25%), по 5% працювали в Чехії та Німеччині, 3% - в Італії, решта - в інших країнах, в основному Західної Європи.