UA / RU
Підтримати ZN.ua

Третину пляжів в Україні закрито через погану якість води

Зараз в Україні офіційно працюють 495 пляжів. Але у СЕС зазначають, що їх стан з кожним роком погіршується: у воді є ризик підхопити інфекцію, так і на березі не дотримуються санітарних норм.

Третина українських пляжів, незважаючи на розпал літа, досі не готові до пляжного сезону.

За даними СЕС, зараз відкрито 495 пляжів з 746, з них 463 морських і 32 річкових.

При цьому в Криму з 463 пляжів працюють 323, інші закриті через відсутність дозвільних документів, у Донецькій області - 14 пляжів з 28, у Запорізькій - 10 з 65, у Миколаївській - 6 з 7, в Одеській - 19 із 20, Херсонській - 78 пляжів з 142, а в Києві - лише 5 з 11.

За словами глави СЕС Анатолія Пономаренка, стан пляжів погіршується з кожним роком.

"Щорічні дослідження якості води водойм свідчать про їх забруднення неочищеними стоками з перевантажених каналізаційних очисних споруд", - розповів він газеті "Сегодня".

- На 10-ти найбільш популярних пляжах Києва не рекомендовано купатися з-за поганої води

Як повідомив перший заступник голови СЕС України Олександр Кравчук, решта пляжі повинні відкритися до липня.

"Пляжі дійсно поки не готові до купального сезону - склад води не відповідає нормам, або вони не обладнані правильно. За це відповідають власники або місцева влада. Однак до липня, я думаю, всі пляжі запрацюють. На цей місяць орієнтуються як на початок сезону і поступово приводять пляжі до норми. Це якщо говорити про морське узбережжя", - зазначив він.

Щодо річкових пляжів, головна проблема - у рівні води. За словами чиновників, він поки занадто високий через пізню повінь, і треба чекати, коли вода зійде.

СЕС не радить українцям купатися на тих пляжах, відкриття яких не дозволили.

Як зазначив Кравчук, "хімічний склад води не відповідає нормі, тому ризик все-таки є. Залежно від того, з якої причини пляж не відкрили: можна підхопити інфекцію, або отримати отруєння через поганий хімічний склад води".

До речі, на пляжі, на якому дозволено купатися, повинен бути інформаційний стенд з дозвільними документами. Якщо його немає, документи потрібно вимагати у адміністратора пляжу. Якщо немає ні адміністратора, ні стенду, значить, пляж не перевірявся. !zn

Читайте також:

Українці цього літа знову поїдуть на відпочинок у Крим і Туреччину

Залізничники назвали "пікові дні", коли квитки в Крим дістати буде неможливо

Кращі пляжі Європи за версією ZN.UA

Кількість туристів у Криму в 2013 році зросла на третину