З випадками корупції у ВНЗ безпосередньо стикалися 34% українських студентів, ще 26% чули про це від інших. Зовсім не стикалися з явищами корупції у своєму ВНЗ 40% студентів, свідчать данні опитування фонду "Демократичні ініціативи".
За останній рік, за свідченням студентів, "випадків корупції стало менше" - вважають 10,5%, "стало більше" - 5%, 25% певні, що нічого не змінилося, 13% стверджують, що в їхніх ВНЗ і раніше не було, і зараз немає корупції, а 14% відмовилися відповідати на це питання. Особисто давали хабарі за останній рік 21% студентів, при цьому 12,5% зазначили, що давали "як звичайно", 7% - "дещо менше", 1% - більше, а 14% студентів знову відмовилися відповідати на це питання.
В основному певної ціни за певні види послуг немає, кожен або вирішує це питання самостійно, або такса залежить від конкретного випадку. Середній розмір хабара за іспит на зимовій сесії 2015 року склав 537 гривень (у 2011 році – 376 гривень).
За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи", проведеного в грудні 2014 року, 44,1% українців вважали, що основною проблемою освіти є корупція у вишах.
Опитування студентів було проведене з 5 по 12 березня 2015 року фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Усього було опитано 1001 респондента, за національною вибіркою вузів України, що є репрезентативною для студентського загалу за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання Похибка вибірки не перевищує 3.2%. Опитування в Криму, Донецькій та Луганській областях не проводилось.