UA / RU
Підтримати ZN.ua

Відсутність у НАБУ права на прослуховування ускладнює боротьбу з корупцією - Трепак

Надання Антикорупційному бюро повноважень з прослуховування є виправданим, впевнений генерал-майор запасу, який очолював в СБУ сектор "К" з боротьби з корупцією.

Включення Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) до переліку органів, які мають повноваження знімати інформацію з каналів зв'язку, є абсолютно виправданим та необхідним, заявив генерал-майор запасу, екс-перший заступник голови СБУ Віктор Трепак.

За його словами, дане рішення на сьогодні є обґрунтованим, з огляду на нинішній стан правоохоронної та судової системи, критично високий рівень корупції у владі, а також у зв'язку з цільовим призначенням НАБУ.

"Треба виходити з того, що правоохоронна та судова системи є значною мірою заполітизовані та корумповані. Їх діяльність за останні 2,5 років дає підстави для висновку, що здійснити самоочищення вони не спроможні. Тому й було прийнято рішення про створення НАБУ та САП як спеціалізованих антикорупційних органів для протидії VIP-корупції, яка становить реальну загрозу національній безпеці", - заявив Трепак на своїй сторінці в Facebook.

Офіцер підкреслив, що для виконання поставлених завдань НАБУ має володіти всім арсеналом протидії корупції. Відсутність права на прослуховування, на його думку, дуже ускладнює, а іноді – повністю нейтралізує зусилля слідчих антикорруационного бюро.

При цьому Трепак вказав на небезпеку зловживання подібними повноваженнями, оскільки мова йде про обмеження фундаментальних конституційних прав і свобод людини.

дночасно з наданням права НАБУ на самостійне зняття інформації з каналів зв'язку, мають бути посилені гарантії дотримання конституційних прав громадян, які можуть зазнати втручання. Йдеться про належний судовий контроль, а також демократичний цивільний контроль за правоохоронними органами, який за законом вправі здійснювати парламент", - резюмував він.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради України з питань протидії та запобігання корупції підтримав ініціативу по додаванню НАБУ в перелік органів, які мають повноваження знімати інформацію з каналів зв'язку в рамках проведення негласних слідчих дій.

У березні 2016 року Ситник прокоментував інформацію DT.UA про те, що віце-президент США Джо Байден двічі в бесіді з президентом України Петром Порошенком наполягав на необхідності забезпечення НАБУ окремої від СБУ технічною можливістю вести прослуховування. Він також повідомив, що в даний час НАБУ співпрацює з ФБР. "Якщо ми їх про щось попросимо, то вони можуть підключити фінансову розвідку", - сказав голова Національного антикорупційного бюро.