UA / RU
Підтримати ZN.ua

Transparency International ініціювало відкриття дисциплінарного провадження проти Матіоса

Головного військового прокурора України підозрюють у порушенні статей Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів.

Українська філія міжнародної антикорупційної мережі Transparency International звернулась до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з вимогою про відкриття дисциплінарного провадження стосовно головного військового прокурора України Анатолія Матіоса.

За зверненням Transparency International Ukraine відкрито дисциплінарне провадження.

"Після того, як 25 травня 2017 року головний військовий прокурор Анатолій Матіос на своїй персональній сторінці у Facebook розмістив у загальному доступі інформацію з використанням нецензурної лексики, ТІ Україна звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів з дисциплінарною скаргою про неналежну поведінку Анатолія Матіоса. Адже це є порушенням вимог статті 16 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів", - йдеться у повідомленні організації на сторінці в Facebook.

Увага! Запис містить ненормативну лексику.

Проте нецензурна лайка прокурора стала не єдиною причиною звернення антикорупціонерів до відповідної комісії.

"Журналіст Олексій Бобровников 23 червня 2017 року публічно повідомив про те, що Анатолій Матіос пропонував йому $ 10 000 за підготовку журналістського сюжету про висвітлення ходу розслідування у конкретному кримінальному провадженні у вигідному для себе світлі. Це є порушенням вимог статей 16, 21, 28 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів", - додали антикорупціонери.

У вівторок, 15 серпня, TI Ukraine отримало рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про відкриття дисциплінарного провадження стосовно Анатолія Матіоса. "З нетерпінням чекаємо, чим закінчиться ця справа!", - резюмували в організації.

Нагадаємо, раніше TI Ukraine звернулось до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з проханням заборонити відстороненому голові Державної фіскальної служби Роману Насірову відвідувати власний робочий кабінет. Власне рішення антикорупціонери пояснили побоюванням того, що підозрюваний може знищити або підробити докази.