UA / RU
Підтримати ZN.ua

Традиції Святвечора: як ворожити на свято

У давні часи дівчата ворожили на майбутнє.

24 грудня християни східного обряду відзначають Святвечір. У цьому році дата святкування змінилася, оскільки Православна церква України перейшла на новий календар. У ніч перед Різдвом у давні часи існувала традиція ворожити на свою долю.

Як ворожити на Святвечір

У народі вірили, що ніч перед Різдвом Христовим є особливою, сповнена якоїсь таємниці, очікування, містицизму. На Святвечір дівчата збиралися разом та ворожили на своє майбутнє.

Читайте також: Православний календар: дати головних свят у грудні

Вважається, що в цей день відкриваються енергопотоки, здатні вказати на майбутнє. Ритуали, проведені в цей вечір з давніх-давен вважаються найдостовірнішими.

Під час ворожінь варто дотримуватися певних правил. Зокрема, не можна перехрещувати руки та ноги., тримати при собі символи віри, галасувати. Також треба перед початком ворожінь зняти всі замкнені кола – кільця, браслети, пояси, прикраси для волосся.

Ворожіння по книзі

Для того, що дізнатися майбутнє або отримати відповідь на якесь питання, необхідно взять книгу та загадати певні сторінки та рядки у ній.

Наприклад, «сторінка 10, рядок 5 зверху» – відкриваєте книгу і читаєте передбачення.

Ворожіння по рушнику

У ніч з 24 на 25 грудня необхідно взяти білий рушник і вивісити його через вікно. При цьому дівчина має промовити слова: «Наречений мій довгоочікуваний, ряжений, приходь цієї ночі до мене вмиватися і витиратися».

Якщо рушник вранці буде мокрим, то це каже, що цьогоріч дівчина стане нареченою, а сухий – рік не вийде заміж.

Ворожіння по рукавиці

Для ворожіння необхідно взяти рукавицю та вийти надвір. Рукавицю треба підкинути, а потім подивитися, як вона впаде.

Якщо великий палець буде зверху, то вже цього року дівчина зустріне нареченого, якщо ж унизу – знайомства не буде.

Ворожіння на ім'я нареченого

Дівчати у Святвечір виходили на вулицю та запитували ім'я першого чоловіка, якого зустрічали. Вважалося, що саме так зватимуть судженого.

Ворожіння на свічці

Для ворожіння потрібно переодягнутися у чистий одяг, вмитися, поставити нову білу свічку на дерев'яну підставку. Треба при цьому думати про своє бажання чи питання.

Свічку треба запалити та дивитися на її полум'я – якщо рівне, то життя буде спокійним, а нерівне полум'я – рік буде вдалим, але з пригодами.

Жовтий колір – велика радість, червоно-жовтий – прибуток. Якщо ж свічка коптить - до неприємних звісток.

Нагадаємо, що зміна дати святкування Різдва також вплинула і на початок Різдвяного посту. У цьому році він розпочався раніше.