UA / RU
Підтримати ZN.ua

TIME: Кіссінджер вже не хоче, щоб Україна поступилася територією Росії заради миру

За словами колишнього Держсекретаря, на форумі в Давосі його неправильно зрозуміли.

Колишній Держсекретар США Генрі Кіссінджер спровокував шквал критики, коли під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі запропонував, щоб Україна поступилася територією на користь Росії заради миру.

Однак, тепер в інтерв’ю TIME американський дипломат пояснив, що зовсім не закликав Київ відмовитися від українських регіонів. І взагалі, його давоські коментарі неправильно зрозуміли.

«Якщо ви прочитаєте мої фактичні слова, то зрозумієте, що я нічого подібного не говорив. Насправді я сказав, що найкращою лінією розмежування для перемир’я буде status quo ante (та, яка існувала до початку війни - ред.), тобто не слід переносити війну з територій, які були українськими на момент початку війни, на території, які толерувалися як частина Росії на той час», - сказав Кіссінджер.

Він пояснив, що виступив проти перетворення війни за свободу України у «війну за майбутнє Росії».

«Зараз Росія досі тримає в окупації 15% довоєнних українських територій. Їх потрібно повернути Україні, перш ніж почнеться серйозне перемир’я. Спірна територія - це невеличкий куток Донбасу, приблизно 4,5% від нього, а також Крим. Важливість Криму для Росії виходить за межі конфліктного питання поточної кризи. Я дуже стривожений, що ця війна може перерости в щось, що стане дуже некерованим. Я не казав, що території потрібно віддати. Я мав на увазі, що вони повинні мати окремий статус на будь-яких переговорах. Я відверто виступаю за свободу України і її важливу роль в Європі», - сказав американський дипломат.

Нагадаємо, що колишній Держсекретар США Генрі Кіссинджер під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявив, що Україна має поступитися Росії частиною території, а США і Захід не повинні розраховувати на російську поразку у війні.

На заяву Кіссинджера відреагував президент України Володимир Зеленський. Глава держави заявив, що зараз 2022 рік, а не 1938-й, коли в Мюнхені відбулося підписання угоди з нацистською Німеччиною, зокрема, про передачу третьому рейху Судетської області.