UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тільки 13% українців хочуть війни в Донбасі до перемоги

Українці хочуть продовжити переговори з Росією щодо Донбасу і залучити до них США.

Більшість українців (78,0%) бачать виходом з нинішнього воєнного конфлікту в Донбасі "продовження переговорів і мирне врегулювання", свідчать дані опитування КМІС, яке було проведене у другій половині вересня.

Варіант "Активізація воєнних дії і війна до визволення Донбасу" обрали 12,6% респондентів. Ще 9,5% респондентів не змогли відповісти на запитання.

Респондентам, які обрали варіант "мирне врегулювання", ставилося додаткове запитання про формат переговорів, який був би найбільш ефективним для мирного врегулювання конфлікту в Донбасі. Відповіді респондентів на це запитання розподілилися таким чином:

- Продовження Мінських переговорів у нинішньому "нормандському" форматі - за участі України, Росії, Німеччини, Франції - 19,5%,

- Необхідно почати нові переговори в новому форматі із залученням керівників США, Європейського Союзу, окремих держав ЄС (Німеччина, Франція, Польща), Росії - 33,6%,

- Необхідно почати безпосередні переговори між керівниками України і Росії без інших міжнародних учасників - 20,8%,

- Необхідно почати безпосередні переговори між керівниками України та ДНР/ЛНР без інших міжнародних учасників - 11,7%,

- Інше - 1%,

Не визначилися зі своєю думкою - 13,4%.

Нагадаємо, що у грудні 2014 року 33,2% жителів України віддавали перевагу продовженню військової операції української армії, в результаті якої окуповані території будуть звільнені. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного КМІС на замовлення ZN.UA.

Читайте також: Відведення озброєння менше 100 мм в Донбасі почнеться через 15 днів – Генштаб ЗСУ

КМІС провів опитування з 17 по 27 вересня 2015 року на замовлення клієнта. Методом особистого інтерв'ю опитано 2041 респондента у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім Криму). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.