UA / RU
Підтримати ZN.ua

Терористи "ЛНР" катували полонену українку Сурженко

Жінку-інваліда затримали поблизу КПВВ "Станиця Луганська" за нібито невиконання "команд" бойовиків. Пізніше вона вийшла на волю.

Українська блогер Людмила Сурженко у суботу, 29 липня, вийшла з полону бойовиків терористичного угруповання "ЛНР" та дісталась підконтрольних Україні території, повідомив заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Юрій Клименко.

У полоні терористів блогера (псевдонім у мережі – Людмила Ясная) катували, вибиваючи зізнання у "співпраці з українськими спецслужбами".

"У подальшому "МДБ ЛНР" здійснювало тиск на вказану нашу громадянку, у тому числі фізичний (плоскогубцями пошкоджено палець на руці) з метою оприлюднення у подальшому відео із її "зізнаннями" у роботі на українські спецслужби", - написав Клименко на своїй сторінці в Facebook.

Заступник голови Луганської ОДА також розповів про те, жінка знаходилась у важкому психологічному стані, їй надали необхідну медичну допомогу.

Сурженко була затримана окупантами "МДБ ЛНР" 13 липня, під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ "Станиця Луганська", на блокпосту терористів. Блогер є інвалідом дитинства по слуху, у її слуховому апараті на той момент вийшли з ладу акумулятори, саме тому вона не чула "команд" терористів.

"Очевидно, що терористи продовжують практику протиправного затримання людей, фізичного та психологічного тиску на них. Обласна влада надає Людмилі всю необхідну допомогу. Підготовлені звернення до міжнародних організацій та судових інстанцій з приводу кричущого порушення прав людини! Черговий матеріал для гаазького трибуналу", - резюмував Юрій Клименко.

Раніше голова СБУ Василь Грицак повідомив про готовність України передати бойовикам ОРДЛО 200 засуджених в обмін на звільнення українських громадян, яких утримують на окупованій території.

Терористи пропонують обміняти 128 заручників на 640 бойовиків, які утримуються під вартою в Україні. Проте сотні затриманих і засуджених бойовиків "ДНР" і "ЛНР" категорично відмовляються від переміщення в ОРДЛО. Робота з верифікації списків, в якій були задіяні офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини, СБУ та ОБСЄ, тривала з 28 квітня по 12 травня.

Раніше віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко також повідомляла, що за даними СБУ терористи ОРДЛО утримують у заручниках 132 людини.