Терміни екстрадиції затриманого в Болгарії Олексія Москаленка (Левіна), підозрюваного в організації нападу на активістку Катерину Гандзюк, можуть зайняти роки, якщо не буде згоди на спрощену процедуру видачі. Про це DT.UA повідомило джерело у СБУ.
"Тепер питання в екстрадиції та її термінах, вони можуть варіюватися від 30-40 днів, якщо буде отримано згоду на спрощену процедуру екстрадиції, до невизначеного терміну, що вкрай небажано", - сказало джерело.
За його словами, Левін перебував на високій позиції у рейтингу розшукуваних осіб в Інтерполі, оскільки передбачалася його причетність до вбивства. Болгарська поліція активно розшукувала Левіна, але дані про його місцезнаходження повідомила українська сторона. Групу співробітників СБУ і ГПУ в Болгарії очолював куратор розслідування вбивства Гандзюк, заступник генпрокурора Віктор Трепак.
Фігурант справи під чужим ім'ям переховувався на орендованій квартирі у Бургасі, там він проживав разом із дружиною Мариною.
Наразі Левіна затримано на 72 години за "червоною карткою" Інтерполу (арешт розшукуваної особи для подальшої екстрадиції). Вона ж служить підставою для звернення болгарських правоохоронців до суду для затримання Левіна на 40 днів. За словами співрозмовника, в цей період і має вирішитися питання із процедурою екстрадиції Левіна в Україну.
Нагадаємо, що Олексій Левін був оголошений в розшук у січні минулого року, з поля зору правоохоронних органів він зник у серпні 2018 року. Суд санкціонував його затримання і примусову доставку на засідання для обрання запобіжного заходу. Як повідомляли ЗМІ, Левін деякий час переховувався від українського правосуддя у Домініканській Республіці.
Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.
На даний момент реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
Замовниками злочину батько вбитої називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
За даними ЗМІ та активістів, експомічник депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є посередником між виконавцями і замовником вбивства. Саме він передавав гроші керівнику групи виконавців – Торбіну. Співробітники СБУ затримали Павловського, через день його заарештували без права застави. Пізніше Павловського звільнили з-під варти і відправили під домашній арешт. Коли термін минув, прокуратура не стала клопотати про продовження запобіжного заходу. У січні 2020 року Павловського знову затримали і пред'явили йому підозру у створенні ОЗУ. Суд повторно помістив його під варту.
Про боротьбу родичів убитої активістки за справедливість читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Віктор Гандзюк. Смерть, задвинута в стіл президента".