UA / RU
Підтримати ZN.ua

Теплий Олексій: традиції святкування

У цей день віруючі моляться святому про гарну погоду.

30 березня християни східного обряду відзначають свято, присвячене святому Алексію. У народі його ще називають Теплий Олексій, вважається, що з цього дня весна остаточно вступає в свої права.

Святий Алексій народився в IV столітті в Римі у знатній і багатій родині. Одного разу в храмі він побачив, як його мати вмирає і її ховають, після чого захотів вимолити у Бога життя для неї.

Для цього святий відрікся від минулого життя, в день свого весілля залишив молоду дружину і покинув будинок. Роздавши всі заощадження, Алексій став аскетом. 17 років Алексій провів в місті Едессі при храмі Пресвятої Богородиці, де щоночі молився і щодня просив милостиню.

Читайте також: День святого Патрика: значення і традиції святкування

Традиції свята

У цей день прийнято ходити до церкви і помолитися святому про гарну погоду і врожай.

Вважається, що з цього дня зима остаточно йде, а весна повноправно вступає в свої права.

Передостанній день березня найчастіше видавався теплий, тому люди виносили на вулицю картоплю, приготовану для посадки, готували і змащували віз, чинили садовий і городній інвентар.

Ввечері треба зібратися за сімейним столом і проводити зиму.

У цей день збирали березовий сік, оскільки вважалося, що він володіє особливою силою. Збирали також березові бруньки, які потім використовували для приготування настоянок, чаїв, бальзамів.