Президент Володимир Зеленський підтвердив обмін полоненими, в рамках якого додому повернулися 150 наших військових. Незадовго до цього глава держави, а також очільник його офісу, вже повідомляли про обмін, однак потім видалили повідомлення.
«Сьогодні хороший день для всіх нас. Ми повертаємо з російського полону 150 наших захисників. Це солдати, сержанти, офіцери. Воїни Військово-Морських сил, які потрапили в полон у Маріуполі та Запорізькій області, Повітряних сил, військові Десантно-штурмових та Сухопутних військ, нацгвардійці, прикордонники, тероборонівці, а також поліцейський. Всі вони з різних напрямків фронту, але їх об’єднує спільне: вони боролися за Україну», – повідомив Зеленський.
За його словами, хтось із воїнів, які повернулися сьогодні додому, перебували у ворожому полоні понад два роки.
Нагадаємо, 15 січня з російського полону вдалося 25 військових та цивільного. Усі вони тяжко хворі або мають важкі поранення.
Попередній обмін полоненими відбувся 30 грудня. Тоді додому вдалось повернути 189 українців, серед яких було 11 військовослужбовців бригади «Азов». За словами командира бригади «Азов» Дениса Прокопенка, у ворожому полоні досі перебувають 849 «азовців».
