Місія Організації Об'єднаних Націй з розмінування у п'ятницю, 5 лютого, підвела підсумки своєї роботи в Україні, повідомляє прес-служба Представництва ООН.
Команда Місії підтвердила, що міни-пастки та снаряди, що не розірвалися справляють істотний вплив на ситуацію в зоні АТО і піддають небезпеки цивільне населення.
Технічна місія провела зустрічі з національними та міжнародними партнерами, у тому числі з галузевими міністерствами, службами з розмінування, міжнародними та неурядовими організаціями, а також технічними фахівцями, що працюють в Україні.
Експерти Місії здійснили робочі поїздки до Луганської та Донецької областей.
Технічна місія підтвердила необхідність систематичної координації дій по боротьбі із загрозою, поліпшення обміну інформацією та активізації гуманітарної протимінної діяльності, яка включає навчання з питань мінної безпеки, ідентифікацію небезпечних зон, їх демаркацію та очищення, а також застосування комплексного підходу в підтримку жертв інцидентів, пов'язаних із мінами.
Нагадаємо, Місія прибула до Києва 23 січня на запрошення українського уряду.
До складу спільної місії увійшли технічні експерти Програми розвитку ООН (ПРООН), ЮНІСЕФ та Служби ООН з розмінування (ЮНМАС).
В ООН наголосили, що основна відповідальність за розмінування території лежить на сторонах конфлікту, завдання Місії полягає в наданні рекомендацій і технічної допомоги.
6 січня представник України в гуманітарній підгрупі Контактної групи, народний депутат України Ірина Геращенко заявила, що розмінування територій в Донбасі планується почати навесні 2016 року, коли будуть дозволяти погодні умови.