UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ташева: Україна робить усе від неї залежне для допомоги політв’язням

"Держава намагається навіть в умовах великої війни надавати сто тисяч гривень щороку незаконно ув'язненим росіянами".

Постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявила, що навіть в умовах повномасштабної війни, Україна намагається підтримувати політв’язнів. Про це вона розповіла в інтерв'ю журналістці ZMINA Наталії Адамович для ZN.UA.

Журналістка нагадала Ташевій, що раніше правозахисна спільнота критикувала Мінсоцполітики і МОЗ про те, що вони не розробили порядок на виконання закону про держпідтримку бранців Кремля.

«Мені складно говорити, бо ми є одним із розробників системи. На мою власну думку, комісія працює, там можуть бути певні проблеми, в тому числі пов'язані з обмеженнями, які настали після повномасштабного вторгнення й неможливістю навіть документи передати», – відповіла представниця президента на питання, чи зроблено станом на зараз достатньо, у цьому контексті.

За її словами, зміни до цього закону ухвалені. Тепер мають бути розроблені підзаконні акти. Після цього можна буде дивитися, як документ працюватиме на практиці.

Читайте також: Після деокупації Криму на півострові можуть створити 10 військових адміністрацій - Ташева

"Я так розумію, там є питання із доступом до фізичних документів політв’язнів, ще низка проблем. Але все ж таки вважаю, що комісія і, відповідно, держава роблять все залежне для допомоги політв'язням, намагаються навіть в умовах великої війни надавати сто тисяч гривень щороку незаконно ув'язненим росіянами. Це непросто з нинішнім держбюджетом, бо більша його частина, як ви розумієте, йде на оборонні спроможності країни. Але все одно ми продовжуємо підтримувати цю програму. Це означає, що Україна турбується про людей, ці програми не скорочуються, вони продовжуються. Це важливо", – додала Ташева.

Раніше постійна представниця президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявляла, що Україна оцінює кількість посадовців-колаборантів у Криму, які будуть внесені до "чорного списку" у близько 10 тисяч осіб. Вона додала, що Україна застосовуватиме гнучкий підхід до потенційних російських колаборантів під час запланованого звільнення Криму, але не буде карати тих, кого вважає жертвами окупації.