У неділю, 4 червня, християни східного обряду відзначають одне з головних свят – День Святої Трійці. Це свято не має фіксованої дати. Його відзначають на 50-й день після Великодня, тому його друга назва – П'ятидесятниця.
Історія свята
За Євангелієм, на п’ятдесятий день після Великодня апостоли зібралися у Єрусалимі, як наказав їм Христос, в одному з верхніх приміщень у домі на пагорбі Сіон. Вважається, що саме там відбулася трапеза Ісуса Христа з учнями, відома як Таємна вечеря.
Крім апостолів, у домі також була присутня Діва Марія та інші віруючі. Їм усім було явлено Третю Особу Святої Трійці: шумом з неба, вітром, вогняними язиками полум'я.
Сходження Святого духа описують як полум'я, язики якого оточили кожного з апостолів. Саме після цього вони отримали «дар мов» - стали говорити різними, невідомими їм раніше, мовами.
Що не можна робити на Трійцю
З давніх часів наші пращури дотримувались певних заборон в цей день.
На Трійцю не можна було вінчатися, бо вважалося, що це може зробити шлюб нещасливим. А ось свататися, навпаки, можна було.
Не можна купатися у водоймах. Вважається, що той, хто це зробить, обов'язково втопиться.
Не можна лаятися, сваритися та бажати іншим зла.
Заборонена будь-яка фізична робота. За старих часів люди намагалися не рубати дрова і не працювати на городі. Вважалося, що це може спричинити лихо не лише для самого орача, а й для всього села.
Не прийнято ходити на цвинтарі, поминати покійних прийнято у Батьківську суботу, яка передує святу.