В Україні станом на 2017 рік налічується 7,2 млн осіб, які щоденно палять тютюн. Причому, порівняно з 2010 роком кількість затятих курців скоротилася на 20%, сказано в матеріалах Світового банку за оцінкою витрат, пов'язаних з споживанням тютюну, передають "Українські новини".
"У порівнянні з 2010 роком, 2017-й засвідчив 20%-ве відносне скорочення частки населення, яке курить тютюн кожен день. Це значною мірою пов'язано з скороченням куріння серед чоловіків, так як ніякого істотного скорочення серед курців-жінок не спостерігалося. Всього станом на 2017 рік щодня курять 7,2 млн дорослих українців (35,9% всіх дорослих чоловіків і 7% всіх дорослих жінок)", - йдеться в матеріалах.
У банку вважають, що підвищення акцизу на тютюн має бути таким, щоб сигарети в першу ставали економічно недоступними, а на перевагах для бюджету позначалося в другу чергу.
"В Україні економіка стабілізується, тому сигарети стануть більш доступними для споживачів, що збільшить їх споживання, якщо темпи зростання податків на тютюнові вироби не будуть ще більш високими", - вважають у банку.
Все на планеті курить 22% дорослого населення, і майже 80% з 1,3 млрд курців у світі проживають в країнах з низьким і середнім рівнем доходів.
У 2011 році дослідження Citigroup показало, що населення розвинених країн у середньому приблизно до 2050 року повністю відмовиться від тютюнопаління. "Відсоток курців знижується в розвинених країнах світу, і знижується більш-менш по прямій лінії на більшості ринків", - вважають аналітики Citigroup.