UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світле Христове Воскресіння: традиції свята

Одним з символів свята у католиків є кролик.

31 березня християни західного обряду відзначають Великдень. Світле Воскресіння Христове вважається одним з найбільших для католиків.

Традиції святкування Великодня

Святкування починається у Страсну суботу, коли в католицьких храмах відбувається Навечір'я Великодня. До початку богослужіння запалюють Пасхал – особливу великодню свічку, вогонь якої роздають усім вірянам. Свічку запалюють на всіх богослужіннях Великоднього тижня. Також під час богослужіння освічують воду.

Читайте також: Великдень: чи будуть додаткові вихідні

Одним з головних символів Великодня в католицькій традиції є крашанки. На свято прийнято грати «в битки» – стукатися крашанками. Виграє той, чиє яйце залишається цілим.

Другим символом свята є великодній кролик. Вважається, що кролик приносить великодні яйця і ховає в саду, а діти повинні їх збирати, а потім їсти.

Також фігурками кроликів прикрашають будинки, а також печуть булочки і пряники у вигляді цих звіряток, а потім роздають усім.

Вранці на Великдень прийнято йди на службу до костелу, а потім всією сім'єю збиратися за святковим столом.

На святкову трапезу прийнято запрошувати родичів та друзів. Господині готують на Великдень страви з м'яса, здобні булочки та кекси, які прикрашають глазур’ю.

Також у Свято Світлого Христового воскресіння заведено дарувати подарунки хрещеним та рідним.

Нагадаємо, що минулого тижня християни західного обряду відзначали Вхід Господній в Єрусалим. Також це свято називають Пальмова неділя.