Мешканець Херсона Павло Пилипенко, якого обвинувачували в участі в херсонській організованому злочинному угрупованні, пішов на угоду зі слідством і отримав умовний вирок. У справі про вбивство радника мера Херсона Катерини Гандзюк Пилипенко фігурує в статусі свідка, передає «Громадське».
Цюрупинський суд Херсонщині 9 липня виніс вирок Пилипенку: п'ять років позбавлення волі з трирічним випробувальним терміном. Його визнали винним в організації масових заворушень біля Олешківського райради в 2018 році з метою недопущення депутатів на роботу. Щоб вони не змогли проголосувати за висловлення недовіри голові Олешківської районної держадміністрації Олені Кравченко-Скалозуб.
Пилипенко оголосили підозру 20 січня після спецоперації на Херсонщині, проведеної СБУ під керівництвом тодішнього заступника генпрокурора Віктора Трепака.
Затриманому інкримінували створення злочинної організації, масові заворушення і навмисне пошкодження, знищення чужого майна.
Його співучасниками слідство називало Сергія Торбіна, засудженого за напад на Гандзюк, Сергію Брагу і членів громадського формування "Ніхто крім нас" з Нової Каховки.
Другим епізодом, який інкримінували Пилипенку, був підпал автомобілів активістів "Союзу учасників АТО" Олександра Цегельника і Юрія Марудова. За даними слідства, він діяв за вказівкою Ігоря Павловського, обвинуваченого в організації замаху на Гандзюк.
Також повідомляється, що Пилипенко отримував в СІЗО погрози від людей, пов'язаних із головою Херсонської облради Владислава Мангера.
Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.
За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.
11 лютого 2019 року Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк. Але вже в квітні прокуратура вручила йому нову підозру, відмовившись від обвинувачень в організації умисного вбивства.
6 червня 2019 року Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс обвинувальні вироки виконавцям вбивства Катерини Гандзюк. Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер") отримали від 3 до 6,5 років позбавлення волі. У цей термін включать час, що засуджені вже провели в СІЗО.
У прокуратурі пояснили, що перед винесенням вироку всі вони визнали свою провину і дали викривальні свідчення проти інших учасників злочину. У квітні ГПУ перекваліфікувала справу з ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).
Прокуратура також пом'якшила підозру Ігорю Павловському, якого слідство вважає організатором злочину. Йому інкримінують не умисне вбивство, а "приховування злочину" (ч. 1 ст. 396 КК). У січні 2020 року Павловського знову затримали і оголосили йому підозра у створенні ОЗУ. Суд повторно взяв його під варту.
У січні в Болгарії заарештували Олексія Левіна, підозрюваного в організації вбивства. Вже 16 березня Левіна літаком доправили до Києва, суд відправив його під арешт на два тижні. Затримання і швидка екстрадиція підозрюваного стали багато в чому заслугою команди прокурорів під керівництвом Віктора Трепака.
Проте 30 березня нова генпрокурорка Ірина Венедіктова звільнила Віктора Тропака. У коментарі ZN.UA, він пояснив, що подав у відставку за власним бажанням ще 27 березня, так як Вендsктова відсторонила його від усіх справ, які розслідує СБУ. У тому числі, від справ про напад на громадських активістів – Катерину Гандзюк, Сергія Стерненка та інших.
Докладніше читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" у ZN.UA.