UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сварлива метушня: Росія намагалася заблокувати в ООН тему окупованих територій України

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав це "символічним".

Російська Федерація виступила проти того, щоб Генеральна асамблея ООН розглядала пункт порядку денного по тимчасово окупованих територіях України, розповів в Facebook постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

"Оскільки російська делегація знову почала своїми діями сварливу метушню, у мене немає іншого виходу, як спробувати зробити все можливе, щоб не дозволити перетворити Асамблею на те, що росіяни називають" балаганом ". Зловісно символічно, що 17 вересня Російська Федерація знову відчайдушно виступає проти того, щоб цей наш демократичний орган розглядав пункт порядку денного із тимчасово окупованих територій України ", - сказав він.

Саме 17 вересня 1939 року, виконуючи угоду між Гітлером і Сталіним, підписаної їхнім міністрами закордонних справ у Москві менш ніж за 4 тижні до того, радянські війська вступили і окупували тодішній Схід Польщі, пояснив Кислиця.

Вторгнення в Польщу було продовжено вже в альянсі з нацистською Німеччиною, що стало початком Другої світової війни 1 вересня.

"Не перерізавши пуповину Радянського Союзу, РФ продовжує залишатися генетичною копією своєї диявольської імперії-матері. Встановивши табличку з ім'ям власним в залі Ради Безпеки ООН всупереч Статуту ООН, згідно зі статтею 23 (і ви можете це легко перевірити) Радянський Союз, а не Російська Федерація, РФ є постійним членом Ради Безпеки ", - зазначив Кислиця.

РФ підтримує свою позицію проти волі Генеральної Асамблеї тільки за допомогою шантажу, залякування і утисків.

"І це включає її Генеральний комітет, де два дні тому тільки двоє його членів підтримали Російську Федерацію", - сказав дипломат.

Читайте також: Доля кримських татар говорить про погіршення становища з правами людини на півострові - Кислиця

За словами постійного представника України при ООН Сергія Кислиці, присутність пункту про ситуацію на окупованих територіях України в розкладі Генасамблеї допоможе привернути увагу міжнародної спільноти до окупованого Криму і непідконтрольних територій Донбасу.