UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судмедексперт заявив, що "Доктор Пі" причетний тільки до однієї з чотирьох смертей

Під час судового розгляду справи Андрія Слюсарчука як свідка було допитано судово-медичного експерта, який спростував оцінки київських фахівців і визнав провину "Доктора Пі" у смерті пацієнта лише в одному з чотирьох інкримінованих йому випадків. Втім, обвинувачений продовжує наполягати на своїй повній невинності.

У Львові 1 серпня відбулося судове засідання у справі Андрія Слюсарчука, під час якого було допитано нового свідка - судово-медичного експерта Віктора Нартикова. Він заявив, що у 2012 році брав участь в експертизах щодо чотирьох випадків у справі Слюсарчука. Зокрема, мова йде про Володимира Криницького, Світлану Віцентович, Івана Лозового і Данила Прокопчука, які зазнали хірургічного втручання з боку обвинуваченого і незабаром померли, пише "Комерсант-Украина".

У трьох випадках з чотирьох експерт виявився не готовий говорити про провину "Доктора Пі". За його словами, "смерть Володимира Криницького настала в результаті отруєння токсичними газами, а хірургічне втручання Андрія Слюсарчука ніяк не вплинуло на це".

У випадку із загибеллю Віцентович експерт визнав помилки лікарів.

"Операція була проведена невчасно і з грубими помилками, хоча діагноз поставили правильно - субдуральна гематома, - зазначив він. - Смерть Віцентович настала у результаті значних пошкоджень центральної нервової системи. Однак експертиза не змогла встановити, що саме дії Слюсарчука стали її причиною".

Причину смерті Прокопчука, якому обвинувачений тричі проводив операцію на головному мозку, експерти назвати так і не змогли, оскільки батьки трирічного хлопчика відмовилися від розтину.

Коли мова зайшла про загибель Лозового, Нартиков запевнив суд, що "смерть настала через дії Слюсарчука".

"У Лозового була злоякісна пухлина. І нам не треба було проводити розтин, вистачило наданих лікарями документів. Саме ваше втручання призвело до смерті пацієнта", - заявив експерт. При цьому він підкреслив, що висновки експертизи підписані в тому числі профільним фахівцем - нейрохірургом Володимиром Шевагою.

Нагадаємо, стосовно Слюсарчука львівська міліція порушила кримінальні справи - за підозрою у шахрайстві і за підозрою у використанні підроблених документів.

Слюсарчука обвинувачують у вчиненні ним злочинів, передбачених ст. 2 ст. 121 КК (умисне тяжке тілесне ушкодження), ст. 138 (незаконна лікувальна діяльність), ч. 2, 3 ст. 190 (шахрайство), і ч. 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Кримінальні справи були порушені після публікацій у львівській газеті "Експрес", журналісти якої доводять, що у "Доктора Пі" немає медичної освіти, а дипломи про вищу освіту - фальшиві. Також журналісти заявили, що встановлені Слючарчуком рекорди є шахрайством.

У квітні 2011 року Слюсарчук обіграв найсильнішу у світі комп'ютерну програму з гри у шахи "Рибка-4". 23 червня 2009 року колишній на той момент президентом Віктор Ющенко привітав українського нейрохірурга Слюсарчука зі встановленням світового рекорду із запам'ятовування і відтворення людиною надвеликого обсягу інформації. !zn

Читайте також:

"Доктор Пі" впевнений, що суд над ним замовили регіонали

"Доктор Пі" у СІЗО намагався зімітувати самогубство

В лабораторії "Доктора Пі" знайшли ампули та інструменти для медичних маніпуляцій