UA / RU
Підтримати ZN.ua

Судитимуть власника проросійського видання «Політнавігатор», яке є «рупором» РФ в Криму

Зрадник-пропагандист переховується на окупованому півострові

Служба безпеки України передала до суду справу власника і головного редактора підсанкційного інтернет-видання «Політнавігатор» Сергія Степанова, який переховується в тимчасово окупованому Криму. Про це СБУ повідомила у Telegram.

За матеріалами слідства, перебуваючи на території українського півострова, у квітні 2014 року Сергій Степанов створив пропагандистське інтернет-видання на користь країни-агресора. Власний медійний ресурс він використовував для поширення кремлівських наративів та дискредитації України на міжнародній арені. До злочинної діяльності він залучив своїх «однодумців», які потім займалися підготовкою антиукраїнських матеріалів.

Для маскування злочинної діяльності псевдожурналісти діяли як позаштатні кореспонденти під вигаданими іменами і позиціонували себе «експертами».

Читайте також: СБУ повідомила про підозру голові чеченського парламенту

У своїх публікаціях вони виправдовували російську збройну агресію і захоплення частини території на сході та півдні України. Перед написанням пропагандистських текстів «автори» отримували від Степанова покрокові «інструкції» щодо підготовки матеріалів. За поширення деструктивного контенту вони отримували від окупантів «гонорари». Гроші їм надходили через російські електронні платіжні системи.

У квітні та липні минулого року працівники СБУ затримали двох фейкових «експертів» у Києві та Вінниці. Зараз вони перебувають під вартою. Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила факти інформаційно-підривної діяльності Степанова та його спільників.

Сергія Степанова підозрюють у злочинах за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада). Зловмиснику загрожує до 15 років ув’язнення. Матеріали передано до суду. Тривають заходи щодо його притягнення до відповідальності за злочини проти державної безпеки України.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть запровадити кримінальну відповідальність за загрозу нацбезпеці з допомогою ботів у соцмережах.