UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддям, що намагалися підкупити Холодницького, загрожує до 10 років в'язниці - ГПУ

У Генпрокуратурі також розкрили імена затриманих.

Двом суддям з Дніпра, які запропонували хабар у 300 тисяч доларів чолі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назару Холодницькому, загрожує до 10 років в'язниці з конфіскацією майна, повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

"Дії працівників суду кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі) КК України за вчинене кримінальне правопорушення їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з конфіскацією майна", - написала Сарган.

За її словами, досудове розслідування триває.

У той же час генпрокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці Facebook назвав імена затриманих суддів. Ними виявилися голова Кіровського районного суду міста Дніпро Геннадій Подберезний і заступник голови суду Наталія Овчаренко.

"Департамент економіки ГПУ при оперативному супроводі СБУ за заявою керівника САП Н. Холодницького про пропозицію йому хабара в розмірі 300 тисяч доларів затримали на гарячому голови Кіровського районного суду р. Дніпро Подберезного та суддю цього ж суду Овчаренко, які намагалися домовитися про закриття справи проти останньої", - написав Луценко.

Нагадаємо, що 21 вересня в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького затримали двох суддів з Дніпра при передачі хабара чолі САП.

Операцію провели співробітники СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури.

За даними слідства, голова одного з судів Дніпра вийшов на Холодницького і запропонував йому 300 тисяч доларів хабара за сприяння в ухиленні від кримінальної відповідальності судді цього суду, яку НАБУ раніше зловила на хабарі.

Одержавши пропозицію неправомірної вигоди, Холодницький сповістив керівництво Генеральної прокуратури про це.

Обидва судді були затримані в кабінеті голови САП при передачі першої частини хабара – 50 тисяч доларів.

Приїхавши до Києва, одна з суддів зробила нове кримінальне правопорушення – порушення режиму домашнього арешту з носіння електронного браслета.