UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суддю Касаційного господарського суду з російським паспортом залишили при посаді, але без доступу до держтаємниці

На закритих зборах судді Касаційного господарського суду вирішили не просто не позбавляти Богдана Львова мантії, а й залишити на посаді голови. Щоправда, нібито ситуацію розслідують правоохоронці.

Голові Касаційного господарського суду (КГС) у складі Верховного Суду України Богдану Львову, у якого журналісти виявили російський паспорт, призупинили доступ до державної таємниці. Про це йдеться у повідомленні на сайті Верховного Суду.

«Верховний Суд завжди стоїть на засадах верховенства права та справедливості, відповідно, засуджує будь-які прояви колабораціонізму в державі та в судовій системі й готовий боротися з такими явищами. У випадку офіційного підтвердження у встановлений законом спосіб цієї інформації відповідне рішення має ухвалюватися Вищою радою правосуддя, склад якої наразі формується. Верховний Суд діятиме у спосіб, визначений Конституцією та законами України, відповідно до рішення ВРП й інших залучених органів», – процитувала пресслужба голову Верховного суду Всеволода Князєва.

Усі додаткові коментарі з цього приводу обіцяють надати після отримання інформації від правоохоронних органів, які вже почали розслідування цієї ситуації.

«Також повідомляємо, що на період проведення вказаних розслідувань доступ до державної таємниці голови КГС ВС призупинено», – додали у суді.

Читайте також: Кабмін підготував закон щодо кримінальної відповідальності за російський паспорт

Окрім того, за інформацією «Радіо Свобода», 16 вересня відбулися закриті термінові збори суддів Касаційного господарського суду, на яких обговорювали розслідування «Схем». В результаті попри вимогу профільних громадських організацій судді вирішили залишити Львова на посаді голови Касаційного господарського суду.

Нагадаємо, журналісти проєкту «Схеми» встановили, що суддя Богдан Львов має російське громадянство. Отримавши у 90-их російський паспорт, він не лише від нього не відмовився, піднімаючись кар’єрними сходами у системі українського правосуддя, а навпаки – поновив у 2012-му і досі його документ не числиться в реєстрі недійсних. Сам Львов це заперечує.