Судді, що розглядають справу міського голови Одеси Геннадія Труханова, звернулися до Вищої ради правосуддя із скаргою на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, прокурори якої, за їхніми словами, ігнорують судові засідання та не виконують своїх обов'язків. За словами суддів Малиновського районного суду Одеси Павла Черевка, Дмитра Передерка та Віктора Короя, керівник САП Назар Холодницький намагався перешкоджати роботі суду у справах Труханова. Відповідну заяву суддів опублікували на сайті ВРП.
У документі зазначено, що Назар Холодницький намагався вплинути на авторитет судової влади, що свідчить про "перешкоджання реалізації судом гарантованого Конституцією України і Законами України права громадян на захист їх прав свобод та інтересів розумні строки незалежним, безстороннім, справедливим судом, утвореним законом".
За словами суддів, з 16 червня прокурори САП не відвідували судові засідання і не виконували свої процесуальні обов'язки з підтримання публічного обвинувачення. У зв'язку з цим довелося перенести п'ять засідань. При цьому пояснення про неявку на засідання, на думку суддів, свідчили не лише про образливе ставлення до суду, а й про нехтування ділової етики.
"Як зазначали античні мудреці "Suis quaeque temporibus" (всьому свій час), а тому неможливо виконати певну роботу швидше, ніж для цього необхідно критично мінімальний час, як би кому цього не хотілося. I хоч суд призначатиме засідання щодня, це аж ніяк не прискорить вивчення нового обвинувального акту і його погодження прокурором вищого рівня, а навпаки відволікає прокурора на написания цього та інших листів, а суддів – від розгляду не менш важливих кримінальних проваджень, які роками не знаходять свого остаточного вирішення", - зазначено приклад пояснення, яке підписав Холодницький та його заступники.
Також Павлу Черевку, Дмитру Передерку та Віктору Корою не сподобалися висловлювання Холодницького під час засідання комітету Верховної Ради з питань протидії і запобігання корупції про те, що він погоджуватиме нове обвинувачення проти Геннадія Труханова так довго, як буде потрібно. Під час відповідного засідання Холодницький також сказав, що справу міського голови Одеси розглядатиме Вищий антикорупційний суд.
За словами суддів такі висловлювання Холодницького свідчать про "бажання нівелювати роль суду", "перебрати на себе не властиву прокурору функцію", а також "створити штучні умови для перешкоджання розгляду кримінального провадження". Окрім того, керівника САП звинуватили в тому, що він неналежним чином організував роботу щодо погодження зміненого обвинувачення для Труханова.
Павло Черевко, Дмитро Передерко та Віктор Корой просять голову ВРП Володимира Говоруху відреагувати на "бездіяльність, що підриває авторитет правосуддя" збоку Холодницького. На думку суддів Малиновського суду Одеси, до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів необхідно внести подання про притягнення Холодницького до відповідальності.
Як повідомлялося, САП підготувала Труханову нове обвинувачення. За словами Холодницького, необхідність у зміні обвинувачення виникла через те, що справа Труханова в суді "слухається надзвичайно швидко". І прокурори не встигають за такою швидкістю.
Нагадаємо, на сьогодні мер Одеси Геннадій Труханов є фігурантом двох кримінальних проваджень: про заволодіння бюджетними коштами при купівлі будівлі збанкрутілого заводу "Краян" за завищеною ціною та про декларування недостовірних відомостей.
Водночас Національне антикорупційне бюро закрило справу про незаконне збагачення Труханова у зв'язку з рішенням Конституційного суду України про декриміналізацію відповідної статті Кримінального кодексу.
Докладніше про справу одеського міського голови читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Оц-тоц первертоц – бабушка здорова" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".