У п'ятницю суд виніс рішення про декриміналізацію дій трьох активістів: Володимира Кадури, Ярослава Притуленка і Сергія Нужненка. Їхні кримінальні провадження закрито.
Кадуру підозрювали в тому, що саме він керував викраденим трактором і направив його на представників правоохоронних органів під час штурму Адміністрації президента 1-го грудня. Йому інкримінували статтю 348 КК України (посягання на життя співробітника правоохоронних органів, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця). Згідно з цією статтею, активісту загрожувало від 9 до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.
Представники держобвинувачення заперечень не мали. Судді посилалися на закон, прийнятий 16 січня, про зміни до так званого "закону про амністію" щодо звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які є підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні кримінальних дій у період з 21 листопада по 26 грудня 2013 року.
Як відомо, цим законом також було звільнено від відповідальності "Беркут" за побиття людей і напад на журналістів. За ґратами залишаються активіст "Дорожнього контролю" Андрій Дзиндзя і його адвокат.
Як відомо, зараз в Україні з'являються "в'язні Грушевського": суди масово виносять рішення про утримання під вартою активістів, яким "шиють" масові заворушення.
16 грудня Верховна Рада прийняла закон про недопущення переслідувань учасників акцій протесту. Закон передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які були учасниками акцій протестів і масових заходів у період з 21 листопада і до дня набрання чинності закону. Також передбачено, що всі кримінальні справи і провадження щодо адміністративних правопорушень має бути закрито. Осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності у зв'язку з даними подіями, необхідно звільнити від відповідальності.
23 грудня президент України Віктор Янукович підписав закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання у зв'язку з подіями, що мали місце під час проведення мирних зборів". 26 грудня закон набув чинності. !zn