UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зобов'язав НАБУ розпочати розслідування проти Луценка у справі підприємства "Арей"

Влітку Світлана Зварич звернулася до НАБУ із заявою про блокування генпрокурором розслідувань злочинів по захопленню майна "Інженерної групи "Арей".

Солом'янський районний суд Києва зобов'язав уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почати розслідування вчиненого кримінального правопорушення по заяві заступника директора ТОВ "Інженерна група "Арей" Світлани Зварич. Ухвала оскарженню не підлягає, її повний текст оголосять 17 грудня.

У липні Зварич звернулася до НАБУ із заявою про блокування генеральним прокурором Юрієм Луценком розслідувань злочинів по захопленню та розграбуванню майна "Інженерної групи "Арей" та особисте втручання генпрокурора у досудове розслідування й надання незаконних вказівок щодо передачі від одного слідчого органу до інших.

Зварич повідомила Бюро про те, що у січні 2016 року між ТОВ "Інженерна група "Арей" та ПрАТ "АТЕК" був укладений договір оренди всього майнового комплексу терміном до 1 січня 2019 року. Також ПрАТ "АТЕК" у якості пожертви передало БО "Благодійний фонд освітніх інновацій" всі верстати, залишки конструкцій та обладнання. Вона зазначила, що Фонд вклав величезні кошти не лише у розробку нових зразків техніки та ремонт машин, але й у відновлення заводу "АТЕК" з метою виробництва бронетехніки для ЗСУ.

Заступник директора підприємства також зазначила, що після переходу права власності на акції ПрАТ "АТЕК" до Фонду, 21 жовтня 2016 року, підприємство було захоплено колишніми акціонерами Нагребельним, Ільєнком, Шейгасом та іншими за участі більше 200 "тітушок". І з цього дня колектив "Інженерної групи "Арей" не допускається до виробничих приміщень, а його майно розграбовується.

Головне слідче управління СБУ розпочало кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.113 КК України ("Диверсія"), а в подальшому й за ч.5 ст.191, ч.3 ст.206, ч.3 ст.206-2, ст.356, ч.4 ст.190 та ч.2 ст.205 КК. Нацполіція також має кримінальні провадження за ознаками низки злочинів. Зварич зазначила, що слідчі СБУ зібрали переконливі докази злочинної діяльності колишніх акціонерів та подали відповідні клопотання до слідчого судді Шевченківського суду про проведення обшуків, оголошення підозри і затримання цих осіб. Однак, слідчий̆ суддя відхилив усі клопотання.

Слідчий СБУ та процесуальний прокурор у травні 2017 року повторно подали на підпис генпрокурору низку клопотань до слідчого судді щодо обшуків, затримання та оголошення підозри вищевказаних осіб. Однак, Луценко відмовився їх підписувати та направляти слідчому судді. Більше того, глава ГПУ дав вказівку припинити будь-які слідчі дії по всіх кримінальних провадженнях щодо захоплення та розграбування ІГ "Арей", зазначила Зварич.

Вона звернулася до НАБУ з проханням внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) відомості про вчинення Луценком кримінальних правопорушень, передбаченими ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 366 (Службове підроблення) КК України та розпочати досудове розслідування.

Нагадаємо, що у лютому "Інженерна група "Арей" повідомила про те, що 3D-макети гусеничної гібридної платформи, створені фахівцями "Арею", були опубліковані у Росії з повідомленням про те, що роботи над платформою вже виконуються. Це сталося після захоплення конструкторського бюро "Арею", де знаходилися комп'ютери, документації військових розробок, креслень тощо.

Влітку 2017 року повідомлялося, що юристи групи "Арей", яка займається ремонтом та розробкою бронетехніки для ЗСУ, готують позов до британського суду у зв'язку із захопленням свого промислового цеху рейдерами.

Детальніше про ситуацію з "Ареєм" та проблеми переозброєння ЗСУ сучасною бронетехнікою читайте у статті Сергія Згурця "Броненепробивальність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".