UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зобов'язав компанію Ахметова повернути "відмиті" Януковичем і Азаровим 220 млн

Якщо власники "Укртелекому" не повернуть гроші в держбюджет, то можуть втратити компанію. "Укртелеком" в свою чергу спростовує "недостовірну інформацію, поширювану деякими ЗМІ про ТМСП".

Окружний адміністративний суд Києва постановив, що власники телекомунікаційної компанії "Укртелеком", яка належить бізнесменові Рінату Ахметову, не виконали умов приватизації і повинні доплатити в держбюджет 220 млн гривень. Про це пише видання "Перша інстанція".

У разі неотримання державою вказаної суми, Фонд держмайна може розірвати договір про продаж найбільшої телекомунікаційної компанії країни.

Ревізори встановили, що в 2012 - 2013 роках служба спецзв'язку за рахунок бюджетних коштів закупила обладнання та послуги для створення на базі потужностей "Укртелекому" спеціальної транспортної телекомунікаційної мережі урядового зв'язку та відомчих мереж спеціального зв'язку. Тоді держмонополіст "Укртелеком" вже був приватизований і перебував у власності компанії "ЕСУ", підконтрольній бізнесмену Рінату Ахметову.

Претензії інспекторів викликані тим, що за умовами приватизації гроші на урядовий зв'язок повинен був виділити новий власник, а не держава. Це призвело до безпідставних витрат бюджетних коштів у розмірі 220 млн гривень.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що оскільки закупівлю профінансувала Адміністрація держспецзв'язку замість приватної компанії ТОВ "ЕСУ", а саму мережу не можна передати в держвласність, результати перевірки фінінспекції були обгрунтованими.

Читайте також: Кримська "влада" витісняє "Укртелеком"

Оновлено: У свою чергу в ПАТ "Укртелеком" офіційно заявили, що "належним чином і в строк виконали приватизаційні зобов'язання щодо створення телекомунікаційної мережі спеціального призначення (ТМСП)". Оператор підкреслює, що виділена ТМСП була побудована "повністю і виключно за кошти ПАТ "Укртелеком", ніякі бюджетні кошти для її створення оператору не виділялися і не використовувалися".

"Укртелеком" готове передати ТМСП у державну власність в будь-який момент, як тільки буде визначено і встановлено відповідний механізм (це повинна зробити Держспецзв'язку до 1 листопада).

Також в "Укртелекомі" пояснюють, що телекомунікаційна мережа доступу до ТМСП - це зовсім інший об'єкт, створений Держспецзв'язком, до якого компанія "не має ніякого відношення".

Нагадаємо, СБУ спільно з ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактом 3 колишніми високопоставленими чиновниками при продажу акцій ВАТ "Укртелеком". За інформацією відомства, було встановлено, що в 2010-2013 рр. побіжний екс-президент Віктор Янукович у злочинній змові з іншими посадовими особами - Миколою Азаровим, Юрієм Колобовим, Анатолієм Мярковським, головою Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Геннадієм Рєзніковим, членом наглядової ради "Укртелекому" - директором ТОВ "ЕСУ" Іллею Солодовським протиправний спосіб внесли зміни у державний бюджет, у результаті чого незаконно профінансовано будівництво виділеної телекомунікаційної мережі спеціального зв'язку, що обійшлося державі в 220 мільйонів гривень. Згідно з умовами договору купівлі-продажу пакета акцій ВАТ "Укртелеком" зазначені роботи повинні здійснюватися виключно за рахунок покупця - ТОВ "ЕСУ".

Укртелеком - найбільша українська компанія фіксованого зв'язку, а також оператор мобільної мережі 3G.

У червні 2013 року група СКМ Ріната Ахметова купила у австрійського консорціуму EPIC 100% акцій компанії UA ТELECOMINVEST LIMITED (Кіпр), якій належать корпоративні права ТОВ "ЕСУ" (Україна). Ця фірма володіє 92,79% акцій ПАТ "Укртелеком".