UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд зобов'язав ДБР відкрити справу щодо Парубія

Провадження стосується можливого втручання спікера Верховної Ради у здійснення повноважень виборчої комісії.

Рішення про відкриття справи щодо Парубія суд виніс 22 липня

Рішення про відкриття справи щодо Парубія суд виніс 22 липня

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення, згідно з яким Державне бюро розслідувань повинне відкрити кримінальну справу за скаргою громадянина через можливе втручання спікера Верховної Ради Андрія Парубія у здійснення виборчої комісії своїх повноважень. Про це йдеться в ухвалі суду від 22 липня.

Суд отримав скаргу громадянина на бездіяльність слідчого ДБР, який не вніс відомості про вчинене кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За словами заявника, він 5 липня відправив у ДБР поштою заяву про втручання Парубієм повноваження виборчої комісії з метою вплинути на її рішення (ч. 4 ст. 157 Кримінального кодексу України).

Однак Держбюро розслідувань не зареєструвало відповідне кримінальне провадження. Скаргу на бездіяльність суд розглянув 22 липня, після чого зобов'язав ДБР відкрити справу.

"Скаргу Особи_1 задовольнити. Зобов'язати слідчого Державного бюро розслідувань України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинене кримінальне правопорушення згідно із заявою Особи_1 від 04.07.2019, отриманого 08.07.2019, і надати заявнику виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ухвала оскарженню не підлягає", - йдеться в ухвалі слідчого судді Шевченківського райсуду Києва Циктіча Віталія.

Нагадаємо, колишній заступник генерального прокурора часів засудженого за держзраду експрезидента Віктора Януковича Ренат Кузьмін подав в суд на Андрія Парубія. Позов ексзаступника Віктора Пшонки стосується дій спікера ВР, які призвели до скасування реєстрації Кузьміна кандидатом у депутати на дострокові парламентські вибори 21 липня.