З рахунків компаній, пов'язаних з сином екс-президента Віктора Януковича Олександром, був знятий арешт, повідомляється в оприлюднених рішеннях Печерського райсуду від 14 лютого.
Мова йде про арешти, накладені в 2015 і 2016 роках по справі про привласнення бюджетних коштів через відділення "Укрзалізниці". Як встановило слідство, рахунки компаній, створених для легалізації привласнені зловмисниками коштів, були відкриті в нині збанкрутілого "Всеукраїнському банку розвитку", власником якого є Олександр Янукович.
Всього в матеріалах слідства зазначено 12 фірм, кожна з яких підконтрольна посадовим особам цього ж банку.
У рішенні Печерського суду від 14 лютого 2018 року арешт знімається з рахунків наступних фірм: ТОВ "Аранит До", "Квардис Н", "Типікон А", "Вектор-Перспектива", "Компанія з управління активами "ВБР-ІНВЕСТ", "Ді Соуз", "Мелон 8", "Бенефіт-Консалт" і "Лайтрум".
У попередніх судових рішеннях вказувалося, що на рахунках цих фірм знаходилося в цілому близько 550 млн гривень і 27 млн доларів США, які, за версією слідства, були присвоєні фігурантами справи з державного бюджету України.
У нинішніх же рішеннях зазначається, що права на заарештовані рахунки зараз належать ТОВ "Аскор-Інвест". При цьому офіційні підозри так і не були оголошені, а слідство, суд вважає, "не довело, що кошти на зазначених рахунках є предметом злочинної діяльності".
Саме ці обставини і стали підставою для зняття арешту з фігурують у розслідуванні рахунків.
Сам Янукович-молодший всі звинувачення на свою адресу заперечує.
Нагадаємо, що Печерський районний суд Києва 14 листопада прийняв рішення, яким залишив без задоволення позов Олександра Януковича до Національного банку України про відшкодування збитків у розмірі 1,6 млрд грн в результаті ліквідації ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку", акціонером якого він був.
Згідно з матеріалами судової справи, Янукович-молодший в серпні 2017 року звернувся в суд з позовом до Національного банку України з вимогою відшкодувати збитки у зв'язку з виведенням з ринку ПАТ "Всеукраїнський банк розвитку".