Суд засудив колишнього провідного інженера відділу закупівель товарів, робіт та послуг Департаменту комерції ДАТ "Чорноморнафтогаз" Анастасію Цибульську до 5 років позбавлення волі умовно. Це перший вирок у справі про "вишки Бойка", який був винесений Шевченківським судом Києва 22 червня.
Як повідомляє "Судовий репортер", суд затвердив угоду про визнання винуватості від 17 листопада 2017 року. Зазначається, що обвинувачена розкаялась у вчиненому, активно сприяла встановленню обставин злочину, у тому числі щодо себе та інших осіб, частково добровільно відшкодувала шкоду. Таким чином Цибульську засудили до 5 років ув'язнення, однак звільнили від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік. Яку саме суму відшкодувала Цибульська у вироку не зазначається.
Цибульській інкримінували участь у злочинах злочинної організації (ч.1 ст.255 КК), умисне незаконне заволодіння чужим майном у особливо великому розмірі, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем (ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК), умисне складання і видачу службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, а також внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей, вчинення іншого підроблення офіційних документів у складі злочинної організації (ч.4 ст.28, ч.1 ст.366 КК).
Згідно з судовими матеріалами, працюючи інженером в ДАТ "Чорноморнафтогаз", Цибульська у 2010 та 2011 роках готувала та публікувала оголошення про проведення тендеру на бурові установки. Пізніше інженер разом із іншими фігурантами підробляла документи про вартість установок. Зокрема, вони підробили контракт компанії-постачальника з "Чорноморнафтогазом" та акт приймання-передачі бурової установки.
Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у Генеральної прокуратури України поки немає доказів того, що лідер парламентської фракції "Опозиційний блок" Юрій Бойко причетний до корупційних схем, пов'язаних із купівлею двох самопідйомних бурових установок В312 і В319.
Він уточнив, що Юрієм Бойком був підписаний фінансовий план, який збільшив витрати "Чорноморнафтогазу" на відповідну суму.
Нагадаємо, у червні генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що колишній заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба пішов на угоду зі слідством і дав свідчення щодо організаторів закупівлі так званих "вишок Бойка".
"Він дав свідчення на тих, хто організував схему закупівлі бурильних установок для "Чорноморнафтогазу". Він вказав на людей, які носять депутатські значки. Досі", – розповів Луценко.
Детальніше про розслідування махінацій з вишками читайте у статті Олексія Шалайского "12 друзів "вишки Бойка"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".