Столичний суд заарештував трьох киян, яких підозрюють в знущаннях над бездомними, повідомляє відділ комунікації поліції Києва.
Слідчі встановили, що злочинні дії чоловіки робили з серпня по вересень 2020 року.
Вони часто представлялися співробітниками поліції, вибирали собі жертву, били, знущалися, забирали особисті речі, застосовуючи травматичну зброю і сльозогінний газ. При цьому знімали все це на відео і викладали в Інтернет через один з месенджерів.
Трьох садистів затримали при силовій підтримці бійців полку поліції особливого призначення.
«Зловмисниками виявилися кияни у віці від 20 до 42 років. Крім того, слідчі за місцем проживання фігурантів провели обшуки. В ході слідчих дій правоохоронці вилучили речові докази, що доводять їх причетність до скоєння кількох злочинів. В ході досудового розслідування ми вже встановили чотирьох потерпілих, які постраждали від протиправних дій зловмисників. Зараз поліцейські проводять всі необхідні слідчі дії, встановлюють інші факти причетності підозрюваних до скоєння ряду злочинів, в тому числі і навмисного вбивства», - сказано в повідомленні поліції.
Слідчі повідомили фігурантам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 127 (Катування), ч. 2 ст. 121 (Умисне тяжке тілесне ушкодження), ч. 4 ст. 296 (хуліганство), ч. 2 ст. 162 (Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи із застосуванням насильства), ч. 1 ст. 353 (Самовільне присвоєння владних повноважень і звання службової особи, поєднане з вчиненням суспільно небезпечного діяння), ч. 3 ст. 186 (грабіж) Кримінального кодексу України.
Суд обрав їм заходи: двом - утримання під вартою без права внесення застави, а їх 42-річному спільникові - нічний домашній арешт.
Санкції статей передбачають до 10 років в'язниці.
Раніше повідомлялося про те, що в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей "Світанок" в Одеській області вихователі знущалися над дітьми.
За словами волонтера і колишньої поліцейської Зої Мельник, співробітники центру систематично піддавали дітей психологічному і фізичному насильству, в тому числі, вдаючись до послуг охоронної фірми "Центр". Через це діти і підлітки регулярно тікали з центру реабілітації.
За фактами знущань над дітьми відкрили провадження у ч.1 ст. 137 (неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей), ч.3 ст. 152 (згвалтування неповнолітньої), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади) Кримінального кодексу.
Детальніше про проблеми функціонування ЦСПР читайте в інтерв'ю колишнього заступника міністра соцполітики Олега Коваля "Немає бажання ремонтувати проблемні місця. Ми хочемо побудувати щось нове" для ZN.UA.