Окружний адміністративний суд Києва відхилив позов "Центру протидії корупції" щодо незаконності засекречування електронних декларацій керівництва СБУ.
"Під час розгляді адміністративного позову суд побачив конфлікт між захистом державної таємниці та зберіганням даних декларантів. Суд дійшов висновку, що цей конфлікт має бути вирішений способом, передбаченим законом "Про запобігання корупції" шляхом затвердження відповідного порядку", - сказано в рішенні суду від 23 жовтня, опублікованому на офіційному сайті ЦПК.
У суді також повідомили про погодження цього порядку з усіма установами, де працюють декларанти, які мають доступ до державної таємниці.
"СБУ, користуючись інтересами захисту держтаємниці, зберегла ці дані способом, який був їй доступний. Колегія суддів не вбачає ознак протиправності в оскаржуваному рішенні державного експерта про віднесення до державної таємниці інформації з електронних декларацій особового складу СБУ", - пояснили в суді.
У ЦПК висловили готовність оскаржити це рішення в апеляції.
Нагадаємо, у грудні минулого року з'ясувалося, що СБУ засекретила електронні декларації керівництва і співробітників спецслужби. Голова СБУ Василь Грицак пояснив таке рішення необхідністю забезпечити безпеку своїх підлеглих в умовах війни.
Співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак, у свою чергу, зазначив, що в СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і закон захищає інформацію про їх особи та фінансування. У той же час керівництво СБУ і публічні співробітники до цієї категорії не відносяться.
У березні "Центр протидії корупції" подав позов проти СБУ у зв'язку із засекреченням доступу до е-декларацій з порушенням закону "Про протидію корупції".
Співробітники ЦПК намагалися в судовому порядку не тільки змусити СБУ розсекретити декларації, але і визнати незаконною бездіяльність Національного агентства з питань протидії корупції, яке не затвердило спеціальний порядок подання декларацій оперативниками і розвідниками, а погодило створення СБУ власної "секретної" бази декларацій.