UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд виніс вирок ексрегіоналу Колесніченку та колишнім правоохоронцям у справі щодо подій 14-річної давнини

Мова йде про побиття громадян під час виставки в «Українському домі» 2010 року.

Суд виніс вирок колишньому народному депутату від «Партії регіонів» Вадима Колесніченка, ексначальнику міліції громадської безпеки та заступнику командира київського «Беркуту» в справі щодо спричинення 2010 року конфлікту у виставковому залі «Український дім». Всі троє отримали п’ять років позбавлення волі, а колишніх правоохоронців на додачу позбавили спецзвання «полковник міліції», зазначили в Офісі генпрокурора.

«Суд визнав їх винними у перевищенні влади та службових повноважень, що супроводжувалося насильством, розпалюванні національної ворожнечі, ненависті та приниженні національної честі й гідності (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28,  ч. 2 ст. 365, ч. 2 ст. 161  КК України)», – зазначили в ОГП.

Читайте також: Справи Майдану: Екскомандиру взводу та трьом співробітникам севастопольського «Беркуту» повідомили про підозру

Так, прокурори довели в суді, що Колісниченко у квітні 2010 року організував у столичному «Українському домі» проведення виставки фотографій і документів під назвою «Волинська різня – польські та єврейські жертви ОУН-УПА». Він же нею і керував. Таким чином, додали в ОГП, тоді ще «регіонал» хотів розпалити національну ворожнечу та ненависть.

Коли ж відвідувачі спробували висловити свою громадянську позицію стосовно відповідних історичних подій, співробітники міліції у відповідь на заклик Колісниченка застосували насильство та завдали деяким людям тілесних ушкоджень. Водночас ексдепутат тоді ображав почуття громадян через їхні ідеологічні переконання.

Крім того, міліціянти тоді незаконно затримали 13 людей. Щодо них склали протоколи про нібито вчинення адмінпорушень. Згодом суд визнав затриманих невинними.

«У зв’язку із тривалим переховуванням засуджених від органів слідства та суду на території держави-агресора та тимчасово окупованій території України судовий розгляд щодо них здійснювався за процедурою in absentia», – додали в Офісі генпрокурора.

Ці колишні правоохоронці також є фігурантами кримінальної справи, в рамках якої їх звинувачують у низці тяжких та особливо тяжких злочинах під час Революції Гідності.

Читайте також: Екс-депутата Колесніченка оголосили в розшук через конфлікт в Українському домі

Раніше також повідомлялося, що до суду направили обвинувальний акт стосовно колишнього командира роти севастопольського «Беркуту» та двох міліціонерів цього підрозділу у справі щодо масових вбивств активістів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в м. Києві. Їм інкримінували перевищення влади, на виконання явно злочинного наказу, що супроводжувалося насильством, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, умисні вбивства трьох осіб та замахи на вбивства ще трьох осіб.

Зазначимо, що всього під час Революції Гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Лише в один день, 20 лютого 2014 року, смертельно поранені були 48 мирних учасників Революції Гідності. До сьогодні не оголошені всі судові вироки у справі загибелі Героїв Небесної Сотні 20 лютого.