UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд відмовився звільняти "в'язня Банкової" Притуленка

Суддя заявила, що механізму застосування закону про амністію учасників масових акцій протесту не існує і залишила під вартою Ярослава Притуленка.

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання адвоката заарештованого у зв'язку з масовими заворушеннями біля адміністрації президента 1 грудня 2013 року Ярослава Притуленка про прийняття заходів щодо його звільнення з-під варти і закриття кримінального провадження щодо нього.

Таке рішення суд прийняв на засіданні в середу, 8 січня.

"В даний час в рамках чинного законодавства не передбачено механізм реалізації закону (про амністію учасників Євромайдану), на який посилаються адвокати Притуленка, що в даний час робить неможливим застосування його на практиці", - прояснив прокурор в процесі Олег Федорчук.

Притуленка на засідання суду доставлено не було, клопотання захисту про його доставку суддя відхилила, запропонувавши взяти свідчення в режимі відеоконференції.

Народний депутат України Андрій Шевченко (фракція "Батьківщина") на своєму акаунті у Твіттері написав: "Суддя Гладун зачитала рішення щодо Притуленка: у звільненні відмовити".

Потім він дописав: "Суддя Гладун почала тлумачити закон про амністію: застосувати його неможливо, нові провадження проти активістів за події 21.11-19.12 можливі".

Як раніше повідомлялося, 1 грудня після жорстокого побоїща на вул.Банковій в Києві було затримано 9 осіб. Всі 9 заарештованих не були знайомі між собою раніше. Не мали проблем із законом. Не були членами політичних партій. Жили і працювали в різних містах і в абсолютно різних сферах - там були журналіст Валерій Гарагуц, водій-далекобійник Владислав Загоровко, працівник торгівлі Геннадій Черевко, приватний підприємець Юрій Болотов, фотограф-волонтер Сергій Нужненко, продавець в магазині екстремального одягу Ярослав Притуленко, дизайнер Микола Лазаревський, архітектор Олександр Остащенко, слухач ІТ-курсів Єгор Превир.

Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб щодо подій, які мали місце під час проведення мирних зборів" було прийнято Верховною Радою, підписаний президентом Віктором Януковичем, набув чинності 26 грудня.

Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту з 21 листопада до дня набуття чинності закону. Закон також визначає, що всі кримінальні провадження проти учасників акцій, відкрито з 21 листопада, підлягають закриттю, а особи - мають бути звільнені. Крім того, ці люди вважаються несудимими. Нові кримінальні провадження і провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень не можуть бути відкриті щодо учасників акцій протесту і масових заходів у період з 21 листопада і до дня набрання чинності цього закону. !zn

Читайте також:

Незважаючи на закон про амністію, троє активістів Євромайдану залишаються під арештом

Суд переніс розгляд справи "в'язня Банкової" - закон не діє

Активісти Євромайдану збираються пікетувати Апеляційний суд